Підвищення мінімалки – піар-хід без реального покращення життя для українців, – експерт

 

Підвищення мінімальної зарплати вдвічі – чудовий піар-хід для чинної влади, проте реального полегшення життя українцям не принесе. Навпаки, життя малому і середньому бізнесу чинна влада суттєво зіпсувала новаціями, які ухвалили народні обранці і підписав Президент, – наголошує експерт, аналітик, член дорадчої групи при Кабінеті міністрів України Наталія Потапова.

Підстави для таких суджень довго шукати не треба. Достатньо зазирнути в  затверджену КМУ  тарифну сітку, у якій знівельовано різницю в розмірі зарплат низькооплачуваних  працівників і тих, у кого висока кваліфікація.

Твердження, що з нового року усі заживуть краще суттєво перебільшене, адже, до прикладу, зарплати бюджетників розраховуватимуться не від мінімальної зарплати, а від мінімального тарифного розряду.  Він же  у 2017 році зріс всього в 1,3  із 1118 до 1600 гривень. То ж тепер всі бюджетники, котрі за своїм тарифним розрядом мали би отримувати 1600 і трохи більше, отримають за січень  доплати до законодавчого мінімуму – 3 200 гривень, А ті, у кого тарифні ставки були вищими, надбавку не особливо відчують. Наприклад, якщо зараз няня в садочку за своєю тарифною сіткою мала б отримати 1 600, вона отримає  3,2 тис. гривень грязними (не варто забувати, що 3200 – це неоподатковуваний мінімум, а податки ніхто не відміняв: ні ПДФО ні ЄСВ). А вихователь із зарплатою  в  3 тис. гривень до нового року , отримуватиме 3 900 гривень в 2017-му.

То ж, по суті, знову  влада повернулася до піару зразка 2010 року. Зарплати бюджетників просто зрівняли. Як і тоді, збільшення доходів відчують лише найменш кваліфіковні працівники. Проте тоді  такий крок став  хорошим піаром для влади. А тепер стане і для чинної.

Що ж до зарплат, зайнятих у приватному секторі, то вони мають теж зрости до законодавчо встановленого мінімуму у 3200 гривень.  Для державної та місцевих скарбниць, це в теорії мало би стати 100% плюсом, оскільки автоматично має призвести до подвоєння податків  та зборів. Однак, на практиці стан справ може бути не таким оптимістичним. Бізнес,  змушений платити мінімалку 3200  і чималі  податки, шукатиме шляхи для оптимізації виробництва. Або скидати зайвий баласт у вигляді найманих працівників,  чи, що теж реалістично, – глибше заховається у тінь від перевірок і захмарних штрафів.

Для великого бізнесу 3200 гривень мінімальної зарплати закладеної у собівартість виробництва може стати надвисоким бар’єром для конкурентоспроможності продукції. Відтак, зниження обсягів продажу знову ж призведуть до скорочення обсягів виробництва, переведення працівників на погодинну оплату праці і неповний робочий день, а то й до скорочення тих, без кого виробництво не суттєво втратить.

Таким чином, підвищення мінімалки може спровокувати зростання безробіття. А замість зростання надходжень до бюджету в реальності отримаємо збільшення витрат на виплати по безробіттю.

Схоже

Ці люди розбудовували країну, розвивали промисловість, ліквідовували наслідки Чорнобильської катастрофи, виконували інтернаціональний обов’язок, але після всього зробленого держава про них просто забула. Люди, з якими сталася біда, залишилися обабіч дороги повноцінного життя. Вони вже не сподіваються на державу. Натомість про них піклуються небайдужі. Вже декілька років поспіль цією підтримкою та надійною опорою для людей з […]

На партійному з’їзді політичної партії «Народний фронт», який відбувся 11 листопада у Києві, було підведено підсумки діяльності за 2014-2017 рр. Делегація Хмельницької обласної організації ПП “Народний фронт” на чолі з народним депутатом, головою обласної організації Олександром Ксенжуком також взяла участь у Всеукраїнському партійному з’їзді. Також політична сила визначилася із основними пріоритетами розвитку, які задекларувала у резолюції […]

Парламент має активно включитися в доопрацювання Держбюджету-2018, аби зменшити навантаження на місцеві бюджети. Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк під час свого виступу в сесійній залі Верховної Ради. Нардеп нагадав, що при підготовці проекту Держбюджету-2018 до першого читання парламентарі подали більше 2 тис. поправок. Він також закликав підійти до їх розгляду прагматично і не відкладати […]