Хмельничанин Сергій Пантюк знову провів свій “Віршень”

10-11 лютого у столиці вже 21 рік поспіль приймав талановитих митців та літераторів Всеукраїнський поетично-музичний фестиваль “Віршень”, фундатором якого є наш земляк, знаний український письменник Сергій Пантюк. Цьогоріч цей, без перебільшення, знаковий фестиваль, який розпочинався під назвою “Під знаком Водолія”, невдовзі став “Сліва-фестом” (від ще студентського псевдо його засновника), а останнім часом ми знаємо його як “Віршень”, зібрав найбільш авангардову поетично-музичну спільноту країни у приміщенні видавництва “Смолоскип”. Традиційним модератором фестивалю виступає сам Сергій Пантюк, який усупереч усім нинішнім негараздам таки знаходить можливості для його проведення, вишукуючи спонсорів та вкладаючи у нього серце, душу та й власні кошти.
“Мій “Віршень” прагне показати суспільству, що українська література є великою та багатою”, — не перестає наголошувати батько-засновник фестивалю попри те, що офіційні інституції, як-от Міністерство молоді та спорту, творчі спілки не квапляться нині підтримати цей знаковий мистецький проект, що опікується насамперед молодими талановитими поетами, прозаїками, музикантами. До речі, фестиваль дав путівку в творче життя багатьом відомим нині митцям, а його засновник створив не менш цікавий видавничий проект, яким популяризує творчість учасників фесту. До речі, Сергій Пантюк мріє видати антологію з кращих поетичних творів, озвучених на фестивалі впродовж усієї його історії.
Такі тексти, пісенні, бардівські та музичні твори звучали і цьогоріч, про що переконливо свідчила реакція доволі масової фестивальної спільноти, серед якої випадкових людей, повірте, не було. Важливо, що на цьому творчому майданчику однаково комфортно почуваються вже визнані літературні чи музичні гуру, на кшталт поетів Івана Андрусяка, Олега Коцарєва, письменників братів Капранових, гуртів “Рутенія”, “Шпилясті кобзарі”, так і тих, хто тільки-но на початку свого творчого шляху.
А розпочався фестиваль новим проектом “Рядки з передової”, який відкривав по телефону з-під донецьких Пісків відомий поет, вчорашній фронтовик, а нині волонтер Борис Гуменюк. Продовжили його вчорашні бійці, а нинішні волонтери, поети та барди Ярослав Платмір, Влад Сорд, Олекса Бик та Олена Задорожна. До речі, Олексі та Олені на фестивалі вручили дипломи лауреатів премії ім. Якова Гальчевського “За подвижництво у державотворенні”, а голова громадського комітету премії Богдан Теленько представив й інших її лауреатів з поетично-мистецького цеху. Зокрема наших земляків — письменницю, громадську діячку, волонтерку Оксану Радушинську та поета-барда і волонтера Ігоря Білого.
Серед творчих родзинок цьогорічного фестивалю і розділи “Поетичні відкриття”, “Поети з гітарами”…
Важливо наголосити і на загостреній україноцентричності цьогорічнього “Віршня”, який і далі продовжує свою незмінну традицію підтримки талановитих митців з різних творчих спільнот.

На фото: Сергій Пантюк та  Олекса Бик

Джерело: газета “Проскурів”

Схоже

Відомий кам’янецький художник, графік, живописець Борис Негода представив поціновувачам мистецтва свою нову виставку «Метаморфози». Відкриття експозиції відбулося вчора в Хмельницькому обласному художньому музеї, повідомляє сайт міської ради. На виставці представлені картини з серії «Скіфи», «Ангели» і «Метаморфози». Переглянути їх можна до 15 липня. Борис Негода – заслужений художник України, член Національної спілки художників, викладач і […]

Осередок творчості в Хмельницькому знову працює та готовий представляти таланти краю та познайомити з новими гуртами. Мистецький дворик розпочав свою роботу ще  у 2016 році, а вже в оновленому стані стартував з початком туристичного сезону 2018 року. Детальніше у сюжеті ТРК “Місто”  

3241 робота зі 120 країн світу, три локації і три дні суцільного кіно – саме так паралельно із Днем молоді та «Respublica family fest» у Кам’янці-Подільському 22-24 червня проходитиме масштабна кіно-подія – фестиваль короткого метру «Бруківка». Другий фест проходить з приставкою «міжнародний». Однак для організаторів несподівано ці слова виявилися не просто словами. За період оголошення […]