Померла багатодітна мати, батько намагається усиновити п’ятеро дітей

У 29-річної Анни Прокопчук з села Капустяни Новоушицького району перед Новим роком різко підвищилася температура. 1 січня жінка звернулася до центральної районної лікарні.

  • Приїхали ми в Нову Ушицю, жінку оглянули, сказали защемлення нерву. Виписали мазь, – розповідає цивільний чоловік Анни Ярослав Терех. – Приїхали додому, але температуру збити так і не змогли. Поїхали до Віньковецької ЦРЛ. Там встановили діагноз: двостороння пневмонія. Поклали в стаціонар.

За 10 діб жінці стало краще, тож її відпустили додому. За два тижні вона мала приїхати на перевірку.

  • Перед самою перевіркою у неї знову різко піднялася температура, – продовжує Ярослав Терех. – Ми вирішили їхати в обласний центр, там і спеціалісти і обладнання кращі. За два тижні ніби сталося покращання, та нас лікар попереджав, що небезпечними можуть бути чотирнадцята і двадцять перша доба. 12 лютого мені зателефонували і сказали – дружини немає.

Без матері залишилося п’ятеро дітей. Найстаршому Олександру – 9 років, Анатолію – 8, Іллі – 5 років, а двійняткам Денису та Богдану нещодавно виповнилося три роки.

Двоє старших дітей від першого невдалого шлюбу Анна Прокопчук.

  • Ми були проти того, аби вона виходила заміж, – розповідає тітка Анни Лариса Каплун. – Той Андрій постійно пив і бив її. У дітей останнє забирав. Непутьовий був. Коли одружувалися він узяв її прізвище Прокопчук.

З квітня 2010 року Анна у цивільному шлюбі з Ярославом. Першим у родині народився Ілля. Однак оскільки тоді жінка офіційно ще не розлучилася із першим чоловіком, у свідоцтві про народження Ілля записаний як Андрійович. Згодом народилися двійнята, але у свідоцтві діти вже зазначені як Ярославовичі. Однак нагадаємо, у всіх прізвище Прокопчук.

  • Після смерті жінки приїхали з районної служби по справах дітей, – каже Ярослав Терех. – Почали, а може вам важко, а в нас 60 сімей на усиновлення стоїть. І головне, що старші їх не цікавили, а саме молодші. Та як же я своїх дітей віддам!? Вони разом виросли, вони усі мене батьком називають. Я почав збирати необхідні документи на усиновлення.

Наприкінці лютого відбулася комісія у справах дітей, на котрій досить бурно обговорювалися питання про багатодітну сім’ю.

  • На комісію запросили ймовірного батька двох дітей близнят, – говорить заступник голови Новоушицької РДА Петро Магур. Чиновник головував у комісії по справах дітей. – Він підтвердив, що він є біологічним батьком, і хоче встановити батьківство. Але документально ми не бачимо, що він є батьком.

Після розлучення Анни Прокопчук з Андрієм, останній ще у 2011 році виїхав з села на свою батьківщину у Придністров’я. З тих пір його ніхто не бачив. Через поліцію подали його у розшук, адже документально  його троє старших дітей.

  • На комісію також запросили і матір Ярослава, котра також виявила бажання допомагати у вихованні дітей, – продовжує Петро Магур. – Після довгої дискусії дітей вирішили влаштувати у сім’ю ймовірного біологічного батька (Ярослава Тереха редакція).

А що буде, коли об’явиться інший батько, котрого діти навіть не пам’ятають. Адже згідно закону саме він має права виховувати трьох старших дітей.

  • Розлучати дітей це злочин, так не можна, – втираючи сльози каже мати Ярослава Надія Терех. – Якщо не дав їй Бог життя, то дітей не треба розлучати. Вони і самі цього не хочуть.
  • Ми любимо папу, і хочемо жити разом, – каже 5-річний Ілля.

Дорослі як можуть намагаються пояснити дітям де поділася їх мати. Сашко з Анатолієм мовчать, а молодші вважають, що їх мати на небі.

  • Мама наша ангел, і з неба дивиться на нас, – каже Ілля.

Наразі Ярослав Терех зібрав необхідні документи і через суд встановлюватиме батьківство над трьома молодшими дітьми. Щодо двох старших, то чоловік подав документи на опікунство.

Ми слідкуватимемо за подальшим перебігом подій.

 

Схоже

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради інформує, що з 1 січня 2018 року набрали чинності положення частини другої статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», якими передбачено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують […]

Державна міграційна служба попереджає українців про затримки із видачею закордонних паспортів. Це пов’язано із повторним опрацюванням персональних даних заявників, повідомляє прес-служба відомства. “Розпочато планову заміну сертифікатів на поліграфкомбінаті “Україна”, яка спричинить необхідність оновлення дати та повторного відправлення всіх даних для персоналізації паспортів, які раніше відправлялися міграційною службою. Дані будуть відвантажуватися протягом кількох днів, але передача […]

Вчора теплопостачальне підприємство міста Шепетівка ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» отримало ліміти відпуску природного газу на січень цього року. «Ми доклали максимум зусиль та сприяли тому, аби вирішити проблемну ситуацію в Шепетівці щодо отримання лімітів на газ та забезпечити жителів міста теплом. Разом з тим на цьому етапі міська влада має зробити усе можливе, щоб населення сплатило кошти за […]