У Хмельницькому можуть дозволити продавати спиртне цілодобово

Виявилося, що міські депутати свого часу погарячкували – вони не мали права забороняти магазинам торгувати спиртним у нічний час. Обмеження на продаж міцних напоїв з 22.00 до 11.00 у Хмельницькому діяло 7 років.

Нещодавно Верховний Суд України визнав це рішення депутатів незаконним: «З 2009 року і до середини 2016 року діяла ця заборона і увесь цей час тривала судова тяганина. Врешті Верховний Суд України визнав, що Хмельницька міська рада перевищила свої повноваження, коли прийняла це рішення. Бо так можна будь-що заборонити продавати, не лише алкоголь. Це незаконно», – розповідає заступник голови обласного тервідділення АМКУ Роман Примуш.

Поки міська рада думає, як виконувати рішення суду, антимонопольний комітет вже надає депутатам рекомендації – влада має узгоджувати з бізнесом умови продажу алкогольних напоїв. Якщо власник магазину готовий до нічних обмежень, вони діятимуть. Якщо ні – ніхто не може заборонити йому продавати спиртне 24 години на добу: «Під час надання дозволів на торгівлю міська рада повинна обумовлювати, узгоджувати режим роботи з бізнесом. Бо вона може ставити свої умови лише комунальним підприємствам, але ніяк не приватним структурам».

У магазинах, якій здійснюють реалізацію спиртного, чули про те, що продавати алкоголь, ймовірно, дозволять, незалежно від часу доби. І вже чекають цього рішення. Бо через заборону, особливо, у ранішні години, втрачають покупців, каже керуюча одного із супермаркетів Хмельницького Любов Подзерук: «Ми б дуже хотіли, щоб це обмеження зняли зранку – з 8 до 11 години. Бо буває таке, що приїжджають люди чи з іншого міста, чи просто купують алкоголь на свято і ми не можемо їм продати. Пояснюємо, що є таке рішення міської ради. Вони цього не розуміють, часто виникають конфліктні ситуації і ми просто втрачаємо своїх потенційних клієнтів».

Рішення про обмеження продажу спиртного не було виправданим, вважає хмельничанин Богдан. Любителів міцних напоїв через це навряд чи поменшало. А якщо комусь закортіло випити посеред ночі – залюбки наливають у розважальних закладах. Окрім того, і деякі невеличкі магазини таки продають спиртне, попри заборону: «Треба знати місця. Я свої точки здавати не буду. Але скажу: якщо хочеш знайти – знайдеш. А великі супермаркети справді не продають».

А от в поліції кажуть – те, що вночі міцні напої у більшості магазинів не відпускають, результат таки дає. Правопорушень, скоєних «під градусом», у Хмельницькому за останні роки значно поменшало, переконує речник управління патрульної поліції у м. Хмельницькому Роман Мартинюк: «Ми зараз найбільше фіксуємо правопорушень уночі саме поблизу розважальних закладів. Якщо Хмельницький – це найбезпечніше місто і городяни хочуть почуватися спокійно, то це обмеження не треба скасовувати. Бо це значно ускладнить роботу патрульної поліції. Нам легше контролювати 15-20 закладів уночі, аніж 200-300».

Поки-що у Хмельницькому обмеження на продаж алкоголю ще діє. Та чи довго – залежить від рішення міської ради. Відреагувати на рекомендації Антимонопольного комітету вона зобов’язана впродовж 2 місяців.

Схоже

З 11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» ( № 6614). Як повідомляє міська рада Хмельницького, основними змінами, які впливають на пенсійні розрахунки є:  Перерахунок раніше призначених пенсій з 01 жовтня 2017 р., з використанням середньої зарплати по Україні за останні 3 роки […]

Протягом січня-вересня 2017 року в Хмельницькій обласній службі зайнятості перебувало на обліку 2042 демобілізованих учасників АТО. З метою підвищення рівня поінформованості демобілізованих учасників АТО щодо послуг служби зайнятості, умов реєстрації в центрі зайнятості та призначення матеріального забезпечення на випадок безробіття Хмельницька обласна служба зайнятості постійно проводить інформаційні семінари, тренінги, заходи з представниками військових комісаріатів, Державною […]

Днями у садибній забудові міста Нетішина завершено встановлення нового містка через річку Горинь. Відтепер мешканці вул. Солов’євської зможуть без проблем добиратися до пасовища, яке знаходиться на протилежному березі річки. Близько року жителі вул. Солов’євської спільно з благодійниками та усіма небайдужими людьми почали будувати новий місток. І ось минулого тижня він «запрацював». Як розповідають мешканці садибної […]