У Хмельницькому можуть дозволити продавати спиртне цілодобово

Виявилося, що міські депутати свого часу погарячкували – вони не мали права забороняти магазинам торгувати спиртним у нічний час. Обмеження на продаж міцних напоїв з 22.00 до 11.00 у Хмельницькому діяло 7 років.

Нещодавно Верховний Суд України визнав це рішення депутатів незаконним: «З 2009 року і до середини 2016 року діяла ця заборона і увесь цей час тривала судова тяганина. Врешті Верховний Суд України визнав, що Хмельницька міська рада перевищила свої повноваження, коли прийняла це рішення. Бо так можна будь-що заборонити продавати, не лише алкоголь. Це незаконно», – розповідає заступник голови обласного тервідділення АМКУ Роман Примуш.

Поки міська рада думає, як виконувати рішення суду, антимонопольний комітет вже надає депутатам рекомендації – влада має узгоджувати з бізнесом умови продажу алкогольних напоїв. Якщо власник магазину готовий до нічних обмежень, вони діятимуть. Якщо ні – ніхто не може заборонити йому продавати спиртне 24 години на добу: «Під час надання дозволів на торгівлю міська рада повинна обумовлювати, узгоджувати режим роботи з бізнесом. Бо вона може ставити свої умови лише комунальним підприємствам, але ніяк не приватним структурам».

У магазинах, якій здійснюють реалізацію спиртного, чули про те, що продавати алкоголь, ймовірно, дозволять, незалежно від часу доби. І вже чекають цього рішення. Бо через заборону, особливо, у ранішні години, втрачають покупців, каже керуюча одного із супермаркетів Хмельницького Любов Подзерук: «Ми б дуже хотіли, щоб це обмеження зняли зранку – з 8 до 11 години. Бо буває таке, що приїжджають люди чи з іншого міста, чи просто купують алкоголь на свято і ми не можемо їм продати. Пояснюємо, що є таке рішення міської ради. Вони цього не розуміють, часто виникають конфліктні ситуації і ми просто втрачаємо своїх потенційних клієнтів».

Рішення про обмеження продажу спиртного не було виправданим, вважає хмельничанин Богдан. Любителів міцних напоїв через це навряд чи поменшало. А якщо комусь закортіло випити посеред ночі – залюбки наливають у розважальних закладах. Окрім того, і деякі невеличкі магазини таки продають спиртне, попри заборону: «Треба знати місця. Я свої точки здавати не буду. Але скажу: якщо хочеш знайти – знайдеш. А великі супермаркети справді не продають».

А от в поліції кажуть – те, що вночі міцні напої у більшості магазинів не відпускають, результат таки дає. Правопорушень, скоєних «під градусом», у Хмельницькому за останні роки значно поменшало, переконує речник управління патрульної поліції у м. Хмельницькому Роман Мартинюк: «Ми зараз найбільше фіксуємо правопорушень уночі саме поблизу розважальних закладів. Якщо Хмельницький – це найбезпечніше місто і городяни хочуть почуватися спокійно, то це обмеження не треба скасовувати. Бо це значно ускладнить роботу патрульної поліції. Нам легше контролювати 15-20 закладів уночі, аніж 200-300».

Поки-що у Хмельницькому обмеження на продаж алкоголю ще діє. Та чи довго – залежить від рішення міської ради. Відреагувати на рекомендації Антимонопольного комітету вона зобов’язана впродовж 2 місяців.

Схоже

Протягом 2018 року в Хмельницькому відбулась низка заходів щодо створення безпечного довкілля для його мешканців. Так із січня 2018 року в місті розпочався процес дегазації сміттєзвалища. Щомісяця це приносить кошти для комунального підприємства, а звалищний газ, як продукт розпаду сміття, переробляється в електроенергію. З метою збору небезпечних побутових відходів у місті діє проект «Екобус». Тільки за […]

Аби переконатися в своїй високій фаховості, поліціянти області  склали заліки за підсумками навчального року. Першими теоретичні знання і практичні навички продемонстрували працівники апарату Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області та начальники відділів і відділень. Поліцейські пройшли стройовий огляд, склали тести з усіх розділів службової підготовки, стріляли з пістолета. Для перевірки фізичної підготовки їм знадобилось […]

У січні-серпні 2018 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися понад 26 тис. безробітних громадян, у тому числі 918 учасників АТО та 134 вимушено переміщених особи (ВПО) з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Як повідомив директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня, завдяки активній співпраці з роботодавцями, кількість вакансій порівняно з 2017 роком зросла […]