Як будується Хмельницький?

Нинішній щотижневий брифінг міського голови був присвячений темі будівництва, зокрема резонансним справам у забудові міста. Однією з головних причин наявних проблем як об’єктивну Олександр Симчишин визначив “жахливий стан з проектною документацією за всіма напрямками”. Тому, за його словами, нині триває активна робота з впорядкуванням усієї містобудівної документації. Йдеться про збереження зелених зон, коригування генерального плану забудови міста, захисту його історичної частини, зокрема щодо обмеження її поверховості та інше.

Як висловився Олександр Симчишин, причиною жахливого стану з проектною документацією та порушеннями містобудівних норм стали дії відповідних структур упродовж попередніх років, які “були вражаючими”.
Відтак нинішня міська влада змушена звертатися до суду та правоохоронних органів. Так, міська рада є наразі учасником семи резонансних судових справ стосовно незаконного будівництва на території міста. Це об’єкти на вулицях Тернопільській, 34а (ПМП “Лідер”), Панаса Мирного, 31/1, (Є.Р.Павлюк та І.В.Загородній), Панаса Мирного, 37/1, (ПП “Лазуріт”), Кам’янецькій, 2а (ПМП “Фінмаркет”), Прибузькій, 5/1 (ТОВ “Торговельний центр “Прибузький”), Максима Залізняка, 1 (ФОП З.С.Босак) та на Нижній Береговій, 2/4в (ПП “Ультрасервіс”). Судові рішення за деякими з них міська рада оскаржуватиме у вищих інстанціях, за іншими чекає подальшого розгляду.
Міський голова повідомив учасників брифінгу, що є й інші об’єкти, щодо яких мають бути скасовані містобудівні норми. “Який проект є, таким він і має бути реалізований, — заявив він. — Міська влада відповідно реагуватиме і на самозахоплення земельних ділянок, зокрема зноситимуться встановлені на них паркани. Як приклад — об’єкт на Кам’янецькій, 2а”.
Нині, за словами Олександра Симчишина, проблем з наданням містобудівних норм і декларацій на будівництво для забудовників немає, дотримання ними встановлених правил контролюватиметься. Для впорядкування роботи управління архітектури та містобудування є потреба у призначенні нового головного архітектора, але з цим є певні проблеми. Так, не відбулися два оголошені конкурси на цю посаду, готується черговий конкурс.
Крім питань містобудівної сфери, журналісти були ознайомлені, як здійснюються капітальні ремонти доріг, та з подальшими планами у цьому напрямку.
Певні затримки виникли через коригування проектно-кошторисної документації у зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати та стану погоди. Натомість, як зазначив Олександр Симчишин, при уточненні цьогорічного бюджету для проведення цих робіт буде виділено додатково 40-45 мільйонів гривень.
Паралельно у місті розпочався ремонт прибудинкових територій, зокрема капітальний ремонт за сімома адресами: там триває заміна тротуарної плитки, бордюрів, впорядкування дворів тощо.
Міський голова також відзначив активізацію культурного життя, проведення мистецьких заходів і фестивалів, котрі “мають міжнародне значення та є безпрецедентними”. “У місті щодня є що відвідати і побачити”, — підкреслив він і закликав журналістів активніше висвітлювати ці події.

Володимир РАЗУВАЄВ для газети “Проскурів”

Схоже

Встановили їх на на вулицях Соборній та Гагаріна.  Вперше в Україні була використана португальська технологія. Загалом підземні контейнери є трьох містах держави, але збудовані вони за іншими технологіям. Підземний контейнер має місткість три кубічні метри і фактично замінює три “євроконтейнери”. Для вивантаження і вивезення сміття з підземних смітників використовуватимуть універсальний сміттєвоз, який може працювати як з підземними контейнерами, так і зі звичними […]

Проведено ремонт та покладено 980 метрів суцільного асфальтного покриття на дорозі Михайлючка – Цмівка. Загальна вартість ремонту становить 3 млн. 748 тис. гривень. Також завершився ремонт дороги Шепетівка – Пліщин, де покладено 960 метрів суцільного асфальтного покриття та проведено ямковий ремонт. Загальна вартість робіт становить 3 млн. 412 тис. гривень. Виконавцем у обох випадках виступило приватне […]

4 червня, в рамках робочої зустрічі, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий поспілкувався з представниками китайської компанії Сіньцзян Комм’юнікейшнз Констракшн Груп Ко. Лтд. («Xinjiang Communications construction Group Co.,Ltd.»), яка має здійснювати ремонтні роботи на дорозі М-12. (відрізок дороги від с. Головчинці і до кордону із Вінницькою областю). Причиною зустрічі стало призупинення виконання комплексу ремонтних робіт […]