Як будується Хмельницький?

Нинішній щотижневий брифінг міського голови був присвячений темі будівництва, зокрема резонансним справам у забудові міста. Однією з головних причин наявних проблем як об’єктивну Олександр Симчишин визначив “жахливий стан з проектною документацією за всіма напрямками”. Тому, за його словами, нині триває активна робота з впорядкуванням усієї містобудівної документації. Йдеться про збереження зелених зон, коригування генерального плану забудови міста, захисту його історичної частини, зокрема щодо обмеження її поверховості та інше.

Як висловився Олександр Симчишин, причиною жахливого стану з проектною документацією та порушеннями містобудівних норм стали дії відповідних структур упродовж попередніх років, які “були вражаючими”.
Відтак нинішня міська влада змушена звертатися до суду та правоохоронних органів. Так, міська рада є наразі учасником семи резонансних судових справ стосовно незаконного будівництва на території міста. Це об’єкти на вулицях Тернопільській, 34а (ПМП “Лідер”), Панаса Мирного, 31/1, (Є.Р.Павлюк та І.В.Загородній), Панаса Мирного, 37/1, (ПП “Лазуріт”), Кам’янецькій, 2а (ПМП “Фінмаркет”), Прибузькій, 5/1 (ТОВ “Торговельний центр “Прибузький”), Максима Залізняка, 1 (ФОП З.С.Босак) та на Нижній Береговій, 2/4в (ПП “Ультрасервіс”). Судові рішення за деякими з них міська рада оскаржуватиме у вищих інстанціях, за іншими чекає подальшого розгляду.
Міський голова повідомив учасників брифінгу, що є й інші об’єкти, щодо яких мають бути скасовані містобудівні норми. “Який проект є, таким він і має бути реалізований, — заявив він. — Міська влада відповідно реагуватиме і на самозахоплення земельних ділянок, зокрема зноситимуться встановлені на них паркани. Як приклад — об’єкт на Кам’янецькій, 2а”.
Нині, за словами Олександра Симчишина, проблем з наданням містобудівних норм і декларацій на будівництво для забудовників немає, дотримання ними встановлених правил контролюватиметься. Для впорядкування роботи управління архітектури та містобудування є потреба у призначенні нового головного архітектора, але з цим є певні проблеми. Так, не відбулися два оголошені конкурси на цю посаду, готується черговий конкурс.
Крім питань містобудівної сфери, журналісти були ознайомлені, як здійснюються капітальні ремонти доріг, та з подальшими планами у цьому напрямку.
Певні затримки виникли через коригування проектно-кошторисної документації у зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати та стану погоди. Натомість, як зазначив Олександр Симчишин, при уточненні цьогорічного бюджету для проведення цих робіт буде виділено додатково 40-45 мільйонів гривень.
Паралельно у місті розпочався ремонт прибудинкових територій, зокрема капітальний ремонт за сімома адресами: там триває заміна тротуарної плитки, бордюрів, впорядкування дворів тощо.
Міський голова також відзначив активізацію культурного життя, проведення мистецьких заходів і фестивалів, котрі “мають міжнародне значення та є безпрецедентними”. “У місті щодня є що відвідати і побачити”, — підкреслив він і закликав журналістів активніше висвітлювати ці події.

Володимир РАЗУВАЄВ для газети “Проскурів”

Схоже

За результатами щоденного моніторингу громадського транспорту під час позачергового засідання виконавчого комітету були внесені чергові зміни до схеми руху тролейбусів та маршрутних таксі, повідомляють у міській раді. Відтепер тролейбус №16 (Катіон – Гречани) курсуватиме через Львівське шосе. Також розпочне роботу новий тролейбусний маршрут №18 (Автостанція№1 – Гречани). Він повинен розвантажити Проспект Миру та вул. Степана Бандери. […]

У рамках подальшого впровадження заходів з енергозбереження, з метою економії тепла та значного зменшення вуличного шуму, управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради встановлено додаткові вхідні двері в приміщеннях міської бібліотеки для дорослих і дітей та відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Відтепер славутчани читатимуть та реєструватимуть свої шлюби у комфортніших умовах.

Аби хмельничани знали час прибуття тролейбусів, а також номер маршруту та інтервал руху,  на зупинках громадського транспорту почали встановлювати нові інформаційні таблички, які відповідають новій транспортній мережі міста Хмельницького. Наразі у місті уже встановлено декілька десятків таких табличок. Очікується, що до кінця місяця ними будуть обладнані усі 187 тролейбусних зупинок. За інформацією ХКП «Електротранс», на інформаційних […]