У Хмельницькому ще півдесятка будинків фінішують у міській програмі з термомодернізації

У 2016 було змінене суттєво умови міської програми з термомодернізації житлових будинків. У Хмельницькому на сьогодні вже 6 житлових будинків 100% завершено або знаходяться на стадії завершення та 8 будинків, які пройшли проект з повної заміни вікон у під’їздах на енергозберігаючі. Охочих утеплюватися більше, ніж передбачених коштів на програму. 5,5 млн грн виділили цьогоріч на термомодернізацію з міської казни.  Голови ОСББ, активні мешканці будинків  –  це ті люди, які взяли на себе величезний об’єм роботи з оформлення документів, збору коштів, переконування мешканців у доцільності цієї програми. Розповідають, що результатом більшість мешканців все ж задоволені. Про потрібність і ефективність заходів з енергозбереження говорить і той факт, що на програму вже є ціла черга будинків.

Як зазначає міський голова Олександр Симчишин, у липні, при уточнені бюджету, планують виділити ще 2,5-3 млн грн. “На сьогодні  ми мамо заявок на утеплення будинків або заміну вікон за цією програмою на 11 мільйонів гривень,  –  повідомляє міський голова.  –  Звичайно, що такої суми у 2017 році ми виділити не зможемо. З міського бюджету вже вділено 5,5 млн грн, а при уточнені бюджету в липні плануємо ще додати 2,5-3 млн грн, аби два будинки, які перші стоять у черзі і які зібрали документи ще у 2016 році, утеплили або поміняли вікна”.

Мороз Ярослав, заступник голови ОСББ будинку на Подільській, 149 говорить: “Результат, звичайно, позитивний. Люди менше потребують тепла, відповідно і менше платять за енергоносії”. Розповів, що у їхньому будинку незначна частка мешканців, які у силу різних причин, відмовилися від утеплення. Це близько 4-ох квартир. Цей будинок має загальну площу стін 2225 м2, згідно проектно-кошторисній документації термомодернізацію оцінено в 1 197 тис. грн, вартість робіт, згідно договору – 825 тис. грн, натомість частка з міського бюджету (70%) становить 578 тис. грн. Завдяки тому, що решту коштів частково відшкодувала держава, мешканці заплатили за термомодернізацію по кілька тисяч гривень.

Заступник міського голови Володимир Гончарук зазначив, що внесок  мешканців по термомодернізації будинків дось доступний. “Завдяки міській програмі термомодернізації житлових будівель, яка компенсує 70% для ОСББ і 50% для ЖЕКів витрат, а також програмі відшкодування “Ощадний дім”, ми маємо таку активність серед містян. Важливим моментом є те, що підрядника, який виконуватиме робити, обирають самі мешканці”.

Жителі задоволені не лише тим, що термомедернізація дає можливість заощаджувати, а й тим, що будинки набули привабливого вигляду. До прикладу, двоповерховий будинок на Подільській, 54/1 оновили до невпізнання. Голова ОСББ Валентина Мельник говорить, що будинок ще 50-х років і усі мешканці втішені таким його змінам, наразі спільно працюють над благоустроєм території.

У планах міської влади і надалі щорічно виділяти кошти з бюджету, щоб на рік 10-15 будинків утеплювати.

На фото як виглядали будинки до термомодернізації і після.

Схоже

Встановили їх на на вулицях Соборній та Гагаріна.  Вперше в Україні була використана португальська технологія. Загалом підземні контейнери є трьох містах держави, але збудовані вони за іншими технологіям. Підземний контейнер має місткість три кубічні метри і фактично замінює три “євроконтейнери”. Для вивантаження і вивезення сміття з підземних смітників використовуватимуть універсальний сміттєвоз, який може працювати як з підземними контейнерами, так і зі звичними […]

Проведено ремонт та покладено 980 метрів суцільного асфальтного покриття на дорозі Михайлючка – Цмівка. Загальна вартість ремонту становить 3 млн. 748 тис. гривень. Також завершився ремонт дороги Шепетівка – Пліщин, де покладено 960 метрів суцільного асфальтного покриття та проведено ямковий ремонт. Загальна вартість робіт становить 3 млн. 412 тис. гривень. Виконавцем у обох випадках виступило приватне […]

4 червня, в рамках робочої зустрічі, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий поспілкувався з представниками китайської компанії Сіньцзян Комм’юнікейшнз Констракшн Груп Ко. Лтд. («Xinjiang Communications construction Group Co.,Ltd.»), яка має здійснювати ремонтні роботи на дорозі М-12. (відрізок дороги від с. Головчинці і до кордону із Вінницькою областю). Причиною зустрічі стало призупинення виконання комплексу ремонтних робіт […]