У Хмельницькому ще півдесятка будинків фінішують у міській програмі з термомодернізації

У 2016 було змінене суттєво умови міської програми з термомодернізації житлових будинків. У Хмельницькому на сьогодні вже 6 житлових будинків 100% завершено або знаходяться на стадії завершення та 8 будинків, які пройшли проект з повної заміни вікон у під’їздах на енергозберігаючі. Охочих утеплюватися більше, ніж передбачених коштів на програму. 5,5 млн грн виділили цьогоріч на термомодернізацію з міської казни.  Голови ОСББ, активні мешканці будинків  –  це ті люди, які взяли на себе величезний об’єм роботи з оформлення документів, збору коштів, переконування мешканців у доцільності цієї програми. Розповідають, що результатом більшість мешканців все ж задоволені. Про потрібність і ефективність заходів з енергозбереження говорить і той факт, що на програму вже є ціла черга будинків.

Як зазначає міський голова Олександр Симчишин, у липні, при уточнені бюджету, планують виділити ще 2,5-3 млн грн. “На сьогодні  ми мамо заявок на утеплення будинків або заміну вікон за цією програмою на 11 мільйонів гривень,  –  повідомляє міський голова.  –  Звичайно, що такої суми у 2017 році ми виділити не зможемо. З міського бюджету вже вділено 5,5 млн грн, а при уточнені бюджету в липні плануємо ще додати 2,5-3 млн грн, аби два будинки, які перші стоять у черзі і які зібрали документи ще у 2016 році, утеплили або поміняли вікна”.

Мороз Ярослав, заступник голови ОСББ будинку на Подільській, 149 говорить: “Результат, звичайно, позитивний. Люди менше потребують тепла, відповідно і менше платять за енергоносії”. Розповів, що у їхньому будинку незначна частка мешканців, які у силу різних причин, відмовилися від утеплення. Це близько 4-ох квартир. Цей будинок має загальну площу стін 2225 м2, згідно проектно-кошторисній документації термомодернізацію оцінено в 1 197 тис. грн, вартість робіт, згідно договору – 825 тис. грн, натомість частка з міського бюджету (70%) становить 578 тис. грн. Завдяки тому, що решту коштів частково відшкодувала держава, мешканці заплатили за термомодернізацію по кілька тисяч гривень.

Заступник міського голови Володимир Гончарук зазначив, що внесок  мешканців по термомодернізації будинків дось доступний. “Завдяки міській програмі термомодернізації житлових будівель, яка компенсує 70% для ОСББ і 50% для ЖЕКів витрат, а також програмі відшкодування “Ощадний дім”, ми маємо таку активність серед містян. Важливим моментом є те, що підрядника, який виконуватиме робити, обирають самі мешканці”.

Жителі задоволені не лише тим, що термомедернізація дає можливість заощаджувати, а й тим, що будинки набули привабливого вигляду. До прикладу, двоповерховий будинок на Подільській, 54/1 оновили до невпізнання. Голова ОСББ Валентина Мельник говорить, що будинок ще 50-х років і усі мешканці втішені таким його змінам, наразі спільно працюють над благоустроєм території.

У планах міської влади і надалі щорічно виділяти кошти з бюджету, щоб на рік 10-15 будинків утеплювати.

На фото як виглядали будинки до термомодернізації і після.

Схоже

Незабаром у Хмельницькому вся територія ринків матиме водопровід і каналізацію. Зараз триває прокладення водогону протяжністю 1820 метрів по вул. Геологів. За інформацією Хмельницької міської ради, загальна вартість проекту становить майже 5 млн грн. Міський бюджет надає 2,5 мільйони гривень, решту внесе «Асоціація хмельницьких ринків». Проектно-кошторисна документація вартістю близько 150 тис. грн. була виготовлена коштом ринків. […]

Область практично в повному обсязі використала кошти, передбачені на ремонт автодоріг загального користування місцевого значення, повідомляє Міністерство інфраструктури України. Цьогоріч за 8 місяців з державного бюджету отримано субвенції на фінансування робіт на дорогах загального користування місцевого значення у розмірі 280 млн.грн. Станом на 31 серпня освоєно 99,9% усієї суми. У ДП “Служба місцевих автодоріг” інформують, що  […]

Від понеділка у місті тривають перевірки роботи громадського транспорту.  Від 1 вересня у Хмельницькому зросла вартість проїзду у маршрутках, автобусах та тролейбусах. У різні години доби ціна квитків також різна. Та не це стало причиною посиленого моніторингу роботи громадського транспорту. Профільний заступник міського голови Андрій Бондаренко запевняє: влітку маршрутки працювали незадовільно, відтак з 3 вересня […]