Три місяці “Хмельницькгаз” знімав покази газового лічильника без укладеного договору

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ “Хмельницькгаз” припинити дії  з ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

14 грудня 2016 року ПАТ «Хмельницькгаз» було проведено роботи зі встановлення загальнобудинкового газового лічильника по Старокостянтинівському шосе, 12/1 у м. Хмельницькому за ініціативи та кошти ПАТ «Хмельницькгаз», про що складено відповідний акт вводу в експлуатацію системи комерційного обліку газу та проведено пломбування комерційного вузла обліку газу номерними пломбами.

Визначення об’єму спожитого газу за показами встановленого будинкового вузла обліку газу розпочато з 1 січня 2017 року. Контрольне зняття показника будинкового лічильника газу проводилось працівниками ПАТ «Хмельницькгаз» спільно з ЖЕК №6 та мешканцями будинку. Показники в абонентів з індивідуальними лічильниками знімались працівниками ПАТ «Хмельницькгаз» щомісячно, що зазначено у відомостях контролерів.

Чинним законодавством визначено, що власник (власники) будинку (будинків) (квартир), особа, відповідальна за експлуатацію будинку (будинків), балансоутримувач будинку (будинків) тощо та оператор газорозподільної системи зобов’язані врегулювати між собою договірні відносини щодо зняття показань будинкового вузла обліку та лічильників газу, установлених у квартирі (за їх наявності), а також забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку. У разі неврегулювання зазначених питань газопостачання такому будинку, групі будинків, групі споживачів може бути припинено. Під час зняття показань можуть за бажанням бути присутні представники відповідних державних органів, мешканці будинку.

Договір щодо зняття показань будинкового (загальнобудинкового) вузла обліку та лічильників газу, встановлених у квартирах споживачів по Старокостянтинівському шосе, 12/1, між ПАТ «Хмельницькгаз» та управителем – ЖЕК  №6 було укладено лише 19 квітня 2017 року. Тобто, у січні – березні 2017 року зняття показань будинкового вузла обліку фактично здійснювалося без врегулювання відповідних договірних відносин із балансоутримувачем будинку, що могло поставити під сумнів достовірність знятих  показів. Крім того, неврегулювання зазначених питань могло також стати підставою припинення газопостачання мешканцям будинку.

За наявності конкуренції, споживач мав би можливість відмовитись від послуг з приєднання до газорозподільної системи, яка його не влаштовує, та обрати інше підприємство. За таких обставин, оператор газорозподільної системи, щоб утримати споживача, уникав би створення умов, що можуть призвести до затягування строків укладення договорів щодо зняття показань загальнобудинкових лічильників.

Відділення рекомендувало товариству посилити контроль за строками укладання договорів, необхідних для здійснення представниками оператора газорозподільної системи та експлуатаційної організації зняття показань будинкового (загальнобудинкового) вузла обліку газу.

 

Схоже

Лідер партії «Відродження» Віктор Бондар взяв участь в урочистих заходах, присвячених 808-ій річниці заснування міста Старокостянтинова. Свято відбулося 16 вересня на Центральному стадіоні. До початку урочистостей Віктор Бондар взяв участь у відкритті очисних споруд на Вокзалі II та нового приміщення центру первинної медичної допомоги в районі школи №7. Віктор Бондар отримав подяку від жителів міста […]

Наприкінці серпня поточного року відділом екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Держекоінспекції у Хмельницькій області було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства  Товариства з обмеженою відповідальністю «Меріно-Україна», що здійснює свою господарську діяльність на території села Чабанівка Кам’янець-Подільського району. Перевіркою встановлено, що в період з березня 2016 року по липень 2016 року підприємство здійснювало спеціальне […]

Учасники громадської ініціативи ProProstir на замовлення Агенції розвитку міста розпочали працювати над розробкою концепції подальшого розвитку будівлі кінотеатру ім. Т. Шевченка. За словами директорки Агенції розвитку міста Лесі Герасимчук, проблема не лише у збитковості кінотеатру, а й у тому, що така приваблива будівля у самому центрі міста не використовує свого потенціалу. «Ми ініціювали розробку концепції […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *