Новини
Суспільство

Кам’янець-Подільський отримав оновлений інвестиційний паспорт

Старт нового ділового сезону ознаменувався для Кам’янець-Подільського оновленням інвестиційного паспорту міста.

Його перша версія була розроблена і презентована рік тому. Для того, щоб дати інформацію про інвестиційні можливості міста в поточному році, документ був актуалізований. Паспорт, складений аналітиками рейтингового агентства IBI-Rating, дає вичерпну інформацію для потенційного інвестора про: природно-географічні характеристики; систему управління містом; трудовий, промисловий, туристичний та рекреаційний потенціали; екологічний стан, підтримку інвестиційних проектів, малий і середній бізнес, інвестиційні процеси, земельні ресурси, будівництво і т. д. Що важливо, в паспорт включені готові інвестиційні проекти, запропоновані інвесторам для реалізації.
Дмитро Задесенець, директор муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating підкреслив: «До числа конкурентних переваг Кам’янець-Подільського можна віднести вигідне транспортне розташування міста, наявність висококваліфікованих трудових ресурсів з порівняно невисоким рівнем оплати, розвинену соціальну сферу та інфраструктуру, надзвичайно багатий туристично-рекреаційний потенціал. Варто відзначити, що особливий акцент з боку влади міста спрямований на розвиток малого і середнього підприємництва. Мережа закладів охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту забезпечує населення необхідними соціальними послугами. При цьому, політика місцевої влади дозволяє місту підтримувати і щорічно збільшувати обсяг витрат, спрямованих на розвиток територіальної громади. Сума капітальних витрат за останні три роки зросла в 3,2 рази і в 2016 році склала 56,3 млн грн ».
Разом з тим, підтвердженням привабливості Кам’янець-Подільського, як міста комфортного для ведення бізнесу, є раніше присвоєний агентством Рейтинг інвестиційної привабливості на рівні invВВВ (достатня інвестиційна привабливість).
За словами, директора департаменту економіки Кам’янець-Подільської міськради, Майї Гурської: «Пріоритетними напрямками економічного розвитку міста є традиційні для нас машинобудування, харчова і легка промисловість, а також туризм і рекреація. Міська влада Кам’янець-Подільського зацікавлена в залученні інвесторів, завжди готова прийняти і розглянути будь-які пропозиції про співпрацю і буде забезпечувати сприятливі умови для інвестиційної діяльності. Наше завдання — створити і покращувати позитивні умови для розвитку бізнесу в місті ».
Інвестиційний паспорт напрацьований двома мовами: українською та англійською, і орієнтований на залучення як вітчизняних, так і іноземних інвестицій.
Ознайомитися з документом можна на офіційному сайті Кам’янець-Подільської міськради в розділі «Економіка» і на сайті агентства IBI-Rating.
Довідково: Інвестиційний паспорт в широкому сенсі — це джерело необхідної інформації для інвестора, який зацікавився особливостями ділового середовища конкретного регіону. У вузькому розумінні інвестиційний паспорт являє собою аналітичну базу для формування у потенційного вкладника правильного уявлення про інвестиційну привабливість регіону, в який він має намір вкласти капітал. Інвестиційний паспорт створюється у формі брошури, де в текстово-графічній формі викладена інформація.

Джерело “Хмельниччина туристична”

Автор: Алла Самойленко