Послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися понад 32 тис. безробітних | Поділля News
Новини
Без категорії

Послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися понад 32 тис. безробітних

На Хмельниччині ринок праці пожвавився. З початку року кількість роботодавців, які поінформували службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках, збільшилася на 12,9%.

Більше 80% вакансій припадає на робітничі професії. Стійким попитом продовжують користуватися професії металообробки, будівництва, транспорту, агропромислового комплексу, сфери торгівлі та послуг. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі, вчителі. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприянням обласної служби зайнятості, зросла на 5,5% та становила 17,2 тисяч, в тому числі 12,3 тис. зареєстрованих безробітних. Крім того, 4,3 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням центрів зайнятості 4,6 тис. безробітних проходили професійне навчання.

Послугами центрів зайнятості області скористалися 2042 демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, які набули статус безробітного. Забезпечено роботою 442 учасника АТО, в тому числі 10 осіб започаткували власну справу отримавши одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 104 особи.

З початку року на обліку перебувало 145 безробітних з числа вимушено переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Працевлаштовано 41 особа, проходили профнавчання 16 осіб.

Станом на 1 жовтня 2017 року кількість зареєстрованих безробітних становила 9,6  тис.осіб, в тому числі 575 військовослужбовців учасників АТО та 43 особи з числа внутрішньо переміщених. Серед безробітних 52,1% складали жінки, 31,6% – молодь віком до 35 років, майже кожен четвертий належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 48,2% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями. Отримували допомогу по безробіттю 8,2 тис.осіб.

До відома: Станом на 1 жовтня 2017 року актуальними були 2,0 тис. вакансій, на одну вакансію претендувало 5 безробітних. Середній розмір оплати праці становив  3706,2 грн.

Інформацію підготував відділ статистики та прогнозування  ОЦЗ

Довідки за тел.: 65-74-18, 65-74-15(відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ)

Автор: Катерина Прокопець