Добудова енергоблоків Хмельницької АЕС зацікавила чеську і китайську компанії

Питання добудови 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС є стратегічно важливим аспектом для енергетичної системи України. Про це говорили обласні обранці і голова ради Михайло Загородний під час візиту на Хмельницьку АЕС.

Генеральний директор ВП «ХАЕС» Микола Панащенко тоді поінформував депутатів  про підсумки роботи АЕС за 10 місяців поточного року, поділився напрацюваннями щодо добудови 3-го та 4-го енергоблоків.

Керівник ХАЕС наголосив, що, говорячи про закінчення будівництва цих енергоблоків, необхідно відшуковувати шляхи фінансування та визначати джерела фінансування їх добудови, незважаючи на надзвичайну вартість такої інвестиції. 

І ось китайська China National Nuclear Corporation (CNNC) у співпраці з Industrial & Commercial Bank of China (ICBC) запропонували Україні розглянути можливість добудови блоку №4 Хмельницької АЕС за власною технологією Hualong One (HPR-1000), повідомив президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський.

«Вони прибули, щоб запропонувати участь в добудові блоків №3 і №4 (ХАЕС) по так званій« формулою 1 + 1 “. Тобто, третій блок добудовується за технологією ВВЕР, четвертий – по їх, китайської, технології – реактор Hualong », – сказав він.

За словами президента «Енергоатому», китайська сторона заявила про можливість високого рівня української локалізації при добудові блоків і готовності надати 85% фінансування від загальної вартості проекту.

«Вони говорять чи не про 80% локалізації і 85% фінансування проекту за рахунок ICBC. Зрозуміло, під державні гарантії, що трохи знижує привабливість пропозиції », – уточнив Ю. Недашковський.

Глава «Енергоатому» нагадав, що вже розроблене техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) добудови Х3 / Х4 на основі ВВЕР має позитивні висновки державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки, а також інвестиційної складової.

«Тому, якщо вони хочуть, щоб їх проект був реалізований, ми повинні спільно підготувати зміни в ТЕО. Для цього необхідно підписати угоду про конфіденційність, щоб ми могли обмінюватися не буклетами, а  ​​комерційною інформацією. На підставі цього спочатку зробити техніко-економічний аналіз,  щоб ми побачили, наскільки прийнятна ця пропозиція для українських реалій, і вже далі вносити зміни в ТЕО», – сказав він.

Ю. Недашковський вважає, що пропозиція китайських компаній полягає не тільки в поширенні своїх технологій в Україні, а й в можливості подальшого їх застосування в Європі.

Раніше, в листопаді 2015 року, президент Ю. Недашковський повідомляв, що чеська Skoda підтвердила готовність брати участь в завершенні будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС шляхом виробництва двох комплектів реакторних установок.

За його даними, «Енергоатом» вже підготував і узгодив з усіма зацікавленими відомствами техніко-концептуальне рішення завершення будівництва Х3 / Х4 із застосуванням реакторних установок Skoda.

Переговори про комерційні умови співпраці зі Skoda почалися після денонсації у вересні 2015 року Верховною Радою угоди про завершення будівництва Х3 / Х4 спільно з РФ.

«Енергоатом» є оператором чотирьох українських АЕС, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440, загальною встановленою потужністю 13,84 ГВт.

Планована потужність блоків ХАЕС-3 і ХАЕС-4 – по 1 ГВт. Значну частину виробленої ними електроенергії в разі добудови планується експортувати в країни ЄС. 

 

Схоже

Іще один багатофункціональний спортивний майданчик звели на території школи №25. Навесні тут проводитимуть уроки фізкультури, а всі охочі мешканці навколишніх будинків зможуть позмагатися у спортивних іграх. Це вже 16-й багатофункціональний майданчик, зведений за кошти з міського бюджету за останні три роки. Загалом на його створення витратили понад два мільйони гривень. «Як ми і обіцяли, в […]

З 11 грудня  для пасажирів хмельницького електротранспорту почала діяти ще одна послуга – можливість безготівкового придбання квитка. Від знайомої вже сплати за проїзд у тролейбусі за допомогою QR-коду вона відрізняється: новація розширює термін дії такого квитка. Раніше пасажир розраховувався за один проїзд у тролейбусі, тепер, використавши QR-код, можна придбати проїзний на день чи місяць. Це […]

Шість нових пластикових контейнерів для піску встановили на вул. Проскурівській у Хмельницькому. Пластиковими ємностями замінили старі дерев’яні ящики. Пластик естетичніший та функціональніший. Дерев’яні контейнери важкі у догляді. Вони вразливі до вологи і сонця. Тому постійно деформуються і потребують ремонту та фарбування – пояснив директор міського комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг Микола Ваврищук. […]