Житель Полонського району програв суд з «Хмельницькобленерго»

До Полонського райсуду звернувся місцевий житель із позовом до ПАТ «Хмельницькобленерго».

У заяві чоловік просив  зобов’язати товариство за власний рахунок перенести опори повітряної лінії електромережі за межі належної йому земельної ділянки – і таким чином усунути перешкоди в користуванні нею за цільовим призначенням – ведення особистого селянського господарства.

Вирішуючи питання про законність таких вимог, суд, зокрема, зазначив, що відповідно до ст.ст.76, 112 Земельного кодексу України, землі, надані під об’єкти транспортування електроенергії до користувача є землями енергетичної системи. А уздовж повітряних і підземних кабельних ліній електропередачі має бути встановлено охоронні зони.

За положеннями статті 26 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об`єктів», для дотримання правового режиму земель енергетики та спеціальних зон об’єктів енергетики встановлено певні обмеження для власників і користувачів таких земельних ділянок. Серед іншого – будувати споруди будь-якого призначення на відстані меншій, ніж зазначено нормами (у цьому випадку – 10 м), складати будь-які матеріали, розводити вогнища і таке інше.

Згідно із документами позивача, частина спірної лінії електропередач проходить над крайньою межею його земельної ділянки. Тож уздовж цієї лінії, яка споруджена ще 1962 року, має існувати охоронна зона у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами на відстані 10 м по обидві сторони від проводів. І про це, а також про обмеження у користуванні землею, має йтися у технічній документації, чого у позивача немає. Відтак суд не визнав її допустимим доказом для задоволення претензій чоловіка.

Позивач також «не навів конкретних обставин, які би вказували на реальне порушення його прав як власника земельної ділянки у зв’язку з проходженням по її межі лінії електропередач, та в чому саме проявляється таке порушення», – йдеться у рішенні Полонського райсуду, яке може бути оскаржене до апеляційного суду області.

Прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області

Схоже

У Кам’янці-Подільському Хмельницької області протягом 4-5 грудня відбуватиметься штабне тренування, яким керуватиме голова Дерслужби з надзвичайних ситуацій України. До участі у штабному тренуванні залучаються керівний склад органів управління у сфері цивільного захисту обласної та районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міст обласного значення, чергові служби райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міст обласного значення, евакуаційні органи та керівники […]

Повідомлення про те, що в обласному центрі, в мікрорайоні Дубове, по провулку Уборевича поблизу ринку зайнялися приміщення, в яких розташовані продуктові склади, надійшло до Оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС у Хмельницькій області сьогодні о пів на дев’яту ранку. До місця пожежі прибули вісім підрозділів ДСНС. На момент прибуття перших підрозділів вогонь охопив близько 200 квадратних […]

У  с. Бахматівці  внаслідок несприятливих погодних умов водій рейсового автобусу «Хмельницький — Пархомівці»  не впорався з керування на слизькій дорозі та з’їхав у кювет. На  момент виникнення події в автобусі знаходилось 11 пасажирів. Рятувальники 25-ї державного пожежно-рятувального поста за допомогою автомобіля підвищеної прохідності відбуксирували  автобус на проїжджу частину дороги, після чого він міг продовжити рух. […]