Житель Полонського району програв суд з «Хмельницькобленерго»

До Полонського райсуду звернувся місцевий житель із позовом до ПАТ «Хмельницькобленерго».

У заяві чоловік просив  зобов’язати товариство за власний рахунок перенести опори повітряної лінії електромережі за межі належної йому земельної ділянки – і таким чином усунути перешкоди в користуванні нею за цільовим призначенням – ведення особистого селянського господарства.

Вирішуючи питання про законність таких вимог, суд, зокрема, зазначив, що відповідно до ст.ст.76, 112 Земельного кодексу України, землі, надані під об’єкти транспортування електроенергії до користувача є землями енергетичної системи. А уздовж повітряних і підземних кабельних ліній електропередачі має бути встановлено охоронні зони.

За положеннями статті 26 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об`єктів», для дотримання правового режиму земель енергетики та спеціальних зон об’єктів енергетики встановлено певні обмеження для власників і користувачів таких земельних ділянок. Серед іншого – будувати споруди будь-якого призначення на відстані меншій, ніж зазначено нормами (у цьому випадку – 10 м), складати будь-які матеріали, розводити вогнища і таке інше.

Згідно із документами позивача, частина спірної лінії електропередач проходить над крайньою межею його земельної ділянки. Тож уздовж цієї лінії, яка споруджена ще 1962 року, має існувати охоронна зона у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами на відстані 10 м по обидві сторони від проводів. І про це, а також про обмеження у користуванні землею, має йтися у технічній документації, чого у позивача немає. Відтак суд не визнав її допустимим доказом для задоволення претензій чоловіка.

Позивач також «не навів конкретних обставин, які би вказували на реальне порушення його прав як власника земельної ділянки у зв’язку з проходженням по її межі лінії електропередач, та в чому саме проявляється таке порушення», – йдеться у рішенні Полонського райсуду, яке може бути оскаржене до апеляційного суду області.

Прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області

Схоже

В Хмельницькому 15 березня, на вулиці Чорновола 60, сталась дорожньо-транспортна пригода в якій невідомий водій, керуючи невстановленим автомобілем, допустив наїзд на автомобіль Daewoo Lanos та місце пригоди залишив. Відділ розшуку та опрацювання матеріалів ДТП УПП в Хмельницькій області просить усіх очевидців чи осіб, які володіють будь-якою інформацією з приводу даного ДТП зателефонувати на службу 102 […]

У неділю,18 березня, о 16:59 на лінію 101 у Хмельницькому надійшло повідомлення про пожежу квартири на 3 поверсі 9-поверхового житлового будинку на вул. Прибузька, 36. На місце виклику було направлене чергове відділення рятувальників ДСНС на двох автоцистернах, які під час розвідки та гасіння пожежі виявили тіло 43-річного господаря без ознак життя. Пожежу площею 10 кв.м […]

За розбійний напад на працівників кредитної спілки у м. Хмельницькому вінничанина засуджено до 8 років позбавлення волі. Державним обвинуваченням, яке здійснювали працівники галузевого відділу прокуратури області, у суді доведено вину 48-річного вінничанина у вчиненні розбійного нападу в м. Хмельницькому. Діючи з корисливих мотивів та маючи при собі заздалегідь заготовлену зброю, раніше судимий за майнові злочини […]