Житель Полонського району програв суд з «Хмельницькобленерго»

До Полонського райсуду звернувся місцевий житель із позовом до ПАТ «Хмельницькобленерго».

У заяві чоловік просив  зобов’язати товариство за власний рахунок перенести опори повітряної лінії електромережі за межі належної йому земельної ділянки – і таким чином усунути перешкоди в користуванні нею за цільовим призначенням – ведення особистого селянського господарства.

Вирішуючи питання про законність таких вимог, суд, зокрема, зазначив, що відповідно до ст.ст.76, 112 Земельного кодексу України, землі, надані під об’єкти транспортування електроенергії до користувача є землями енергетичної системи. А уздовж повітряних і підземних кабельних ліній електропередачі має бути встановлено охоронні зони.

За положеннями статті 26 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об`єктів», для дотримання правового режиму земель енергетики та спеціальних зон об’єктів енергетики встановлено певні обмеження для власників і користувачів таких земельних ділянок. Серед іншого – будувати споруди будь-якого призначення на відстані меншій, ніж зазначено нормами (у цьому випадку – 10 м), складати будь-які матеріали, розводити вогнища і таке інше.

Згідно із документами позивача, частина спірної лінії електропередач проходить над крайньою межею його земельної ділянки. Тож уздовж цієї лінії, яка споруджена ще 1962 року, має існувати охоронна зона у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами на відстані 10 м по обидві сторони від проводів. І про це, а також про обмеження у користуванні землею, має йтися у технічній документації, чого у позивача немає. Відтак суд не визнав її допустимим доказом для задоволення претензій чоловіка.

Позивач також «не навів конкретних обставин, які би вказували на реальне порушення його прав як власника земельної ділянки у зв’язку з проходженням по її межі лінії електропередач, та в чому саме проявляється таке порушення», – йдеться у рішенні Полонського райсуду, яке може бути оскаржене до апеляційного суду області.

Прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області

Схоже

 Вчора, 20 червня, до Ярмолинецької Центральної районної лікарні з ознаками отруєння звернулись 14 людей із сіл району.  Як з’ясувалось усі хворі  гастроентероколітом відвідали поминальний обід, який відбувся напередодні, 19 червня, у одному із сіл району. Фахівці ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» встановлюють причини та обставини масового отруєння. Тому на даний момент триває  епідрозслідування з необхідним комплексом […]

Верховний Суд підтвердив правомірність позиції Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у спорі з ПАТ “Хмельницькгаз” щодо прав споживачів на вільний вибір газового лічильника. Як повідомлялось раніше, ПАТ “Хмельницькгаз” відмовляло споживачам у встановленні газових лічильників роторного типу окремих виробників,  зокрема, ДП “Новатор” та ПАТ “Ямпільський приладобудівний завод”. Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України […]

Подія сталася ще 14 травня близько 22.00 години на привокзальній площі в місті Шепетівка. Після нападу зловмисник одразу втік з міста і, як згодом з’ясувалось, переховувався в Хмельницькому, де його і затримали оперативники. Того вечора 17-річний житель села Корчик Шепетівського району прямував на навчання. Близько 22.00 години на привокзальній площі до нього підійшов незнайомий чоловік […]