Житель Полонського району програв суд з «Хмельницькобленерго»

До Полонського райсуду звернувся місцевий житель із позовом до ПАТ «Хмельницькобленерго».

У заяві чоловік просив  зобов’язати товариство за власний рахунок перенести опори повітряної лінії електромережі за межі належної йому земельної ділянки – і таким чином усунути перешкоди в користуванні нею за цільовим призначенням – ведення особистого селянського господарства.

Вирішуючи питання про законність таких вимог, суд, зокрема, зазначив, що відповідно до ст.ст.76, 112 Земельного кодексу України, землі, надані під об’єкти транспортування електроенергії до користувача є землями енергетичної системи. А уздовж повітряних і підземних кабельних ліній електропередачі має бути встановлено охоронні зони.

За положеннями статті 26 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об`єктів», для дотримання правового режиму земель енергетики та спеціальних зон об’єктів енергетики встановлено певні обмеження для власників і користувачів таких земельних ділянок. Серед іншого – будувати споруди будь-якого призначення на відстані меншій, ніж зазначено нормами (у цьому випадку – 10 м), складати будь-які матеріали, розводити вогнища і таке інше.

Згідно із документами позивача, частина спірної лінії електропередач проходить над крайньою межею його земельної ділянки. Тож уздовж цієї лінії, яка споруджена ще 1962 року, має існувати охоронна зона у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами на відстані 10 м по обидві сторони від проводів. І про це, а також про обмеження у користуванні землею, має йтися у технічній документації, чого у позивача немає. Відтак суд не визнав її допустимим доказом для задоволення претензій чоловіка.

Позивач також «не навів конкретних обставин, які би вказували на реальне порушення його прав як власника земельної ділянки у зв’язку з проходженням по її межі лінії електропередач, та в чому саме проявляється таке порушення», – йдеться у рішенні Полонського райсуду, яке може бути оскаржене до апеляційного суду області.

Прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області

Схоже

12 січня, неподалік перехрестя вулиць Кам’янецька та Київська сталась дорожньо-транспортна пригода, в якій невідомий водій керуючи автомобілем ВАЗ 2110 зеленого кольору допустив зіткнення з автомобілем Seat та місце пригоди залишив. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди ВАЗ 2110 отримав механічні пошкодження правої передньої частини автомобіля. 12 січня, неподалік перехрестя вулиць Трудова та Прибузька сталась дорожньо-транспортна пригода, в якій […]

Апеляційний суд Хмельницької області скасував постанову Хмельницького міськрайонного суду і закрив провадження у справі про притягнення депутата Хмельницької міської ради до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання електронної декларації. Суд встановив, що  в діях народного обранця відсутній склад адміністративного правопорушення. Нагадаємо, суд першої інстанції визнав народного обранця винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 […]

Керуючись «Порядком демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій», затвердженим рішенням сесії міської ради №55 від 21.09.2016 року, тимчасова споруда, розміщена без відповідних документів за адресою: Вінницьке шосе, 1 підлягає демонтажу (знесенню). Просимо власників в термін до 22 січня 2018 року демонтувати тимчасову споруду власними засобами. В іншому випадку демонтаж буде здійснено […]