Новини
Події

Як на Хмельниччині борються з браконьєрством

Одна з найбільш болючих проблем мисливського господарства – браконьєрство.

На Хмельниччині з цим явищем не припиняють боротися. Так, з початку 2017 року на Хмельниччині виявлено 101 випадок порушень правил полювання – на 20 менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Працівниками державної лісової охорони складено 54 протоколи – 53% від загальної кількості виявлених порушень. Загальна сума  штрафів по області становить 16,5 тис. грн.

Сумлінно охороняють угіддя Ізяславський та Старокостянтинівський лісгоспи, працівники яких виявили  відповідно 14 та 13 випадків порушень.

Серед користувачів мисливських угідь УТМР також варто відзначити роботу Красилівської, Білогірської, Віньковецької та Шепетівської районних організацій. Добре в цьому напрямку працюють товариства “Клуб мисливців Поділля” та “Подільський бройлер”.

Жодного випадку порушень в 2017 році не виявлено працівниками  Кам’янець-Подільської, Летичівської, Полонської, Хмельницької, Чемеровецької районних  організацій УТМР.

Для порівняння, торік на Хмельниччині виявлено 179 випадків порушень правил полювання – на 29  більше, ніж в 2015 році. Хто і як патрулює свої угіддя, свідчать такі цифри: 88 порушень (49%) припинили працівники державної лісової охорони (майже третина з них – на рахунку Ізяславського лісгоспу), 69 протоколів (38%)  складено користувачами УТМР.

Уповноваженими особами державної лісової охорони було розглянуто 153 справи про порушення правил полювання. Сума накладених на винуватців штрафів складає 24 тис. грн. Загальна сума накладених штрафів по області становила 30 тис. грн.

До відома:

Державним агентством лісових ресурсів України підготовлений спільний наказ Мінагрополітики та Мінприроди «Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)» пройшов державну реєстрацію в Мін’юсті (переглянути наказ).
Такси за незаконне добування розраховані з урахуванням індексу інфляції та в середньому збільшуються в 4 рази по всіх видах тварин. Такий розрахунок пояснюється тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин.
Наприклад, розмір стягнення за незаконне добування або знищення лося збільшено до 80 тис. грн (було 20 тис. грн), оленя європейського – до 60 тис. грн (було 15 тис. грн), оленя плямистого – до 50 тис. грн, лані – до 40 тис. грн (було 10 тис. грн), козулі та муфлона – до 32 тис. грн (було 8 тис. грн).
Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, за бобра – 10 тис. грн (було 2600 грн); зайця-русака – 8 тис. грн (було 500 грн); бабака, куницю – 6 тис. грн (було 1500 грн); лебедя – 4 тис. грн (було 1 тис. грн); галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн (було 500 грн).
Окрім того, збільшено у 5-10 разів такси за знищення чи пошкодження гнізд, нір, бобрових загат, інших жител тварин.
Нові збільшені такси почнуть діяти з дня опублікування наказу в Офіційному віснику Мін’юста, яке заплановане на 25 липня 2017 року.
Зазначимо, що крім відшкодування збитків за браконьєрство передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Інформація прес-служби Хмельницького ОУЛМГ

 

Автор: Алла Самойленко