Оленина з липовими бруньками і моркв’яне морозиво з вишняком: Хмельницький дивував кулінарними шедеврами

Нещодавно в кількох містах України стартував новий гастрономічний проект «13 шефів», в якому шеф-кухарі дивуватимуть цікавим поєднанням продуктів у стравах. 

Такий задум реалізовано уже в семи містах України – Львові, Івано-Франківську, Харкові, Києві, Дніпрі, Вінниці та Тернополі  задля розвитку гастрономії. В Україні є чимало ресторанів, кафе, пабів, барів та інших закладів харчування і один від одного вони відрізняються концепцією закладу, у кожного – своє меню. Та все ж їхні страви приблизно однакові: бургери, піца, суші, салати і т.д.

Тому на думку організаторів саме цей проект повинен показати, що шеф-кухарі  вміють готувати не тільки  звичні для нас страви, а й здатні до кулінарної творчості та вміють поєднати кулінарні традиції Поділля з високими, найсучаснішими гастро-технологіями і почати творити нову ресторанну та кулінарну культуру України. Це відкриє для всієї країни досі невідомі сторінки подільської кухні.

Наприклад, у Вінниці проект розпочався 27 лютого. Серед учасників заходу представлені 10 вінницьких закладів, один із Козятина та дві ресторації із Хмельницького –  «Південна брама» і «Ресторація Шпігеля».

Перша звана вечеря в межах проекту «13 шефів.Вінниця»  розпочалася під звуки скрипки в одному з найстаріших ресторанних приміщень Вінниці.

«Ми стоїмо на порозі нового розвитку української кухні: змінився клімат, змінилися кулінарні технології. Це все впливає на гастрономію, це створює нову українську кухню», – розповів Артем Блаута, бренд шеф ресторанiв «Пiвденна Брама», ресторацiя Шпiгеля, «Дiоскурi», «Грузія».

29 травня прийшла черга хмельничан пригощати своїми кулінарними шедеврами. Цього разу учасників проекту гостинно зустрічали у готельно-ресторанному комплексі «Пiвденна Брама».

За правилами проекту, кожен шеф-кухар під час власної «званої вечері» має приготувати сет з п’яти страв:

  1. Салат або холодна закуска
  2. Перша страва або холодна закуска
  3. Основна страва: риба
  4. Основна страва: м’ясо
  5. Десерт

У Хмельницькому на вечері шеф-кухар Олександр Яворський ресторану пропонував гостям:

  • – холодні закуски: тар-тар з оленини, який був поданий з липовими бруньками та дегідратованою подільською бринзою разом із яблуневою зубрівкою з рожевим перцем;
  • – гарячі закуски: подільський смажений вареник з дикою качкою та ревенем разом із калганівкою з бузиною;
  • – рибна страва: кнелі зі щуки (із соусом з раків) та базиліковий напій з лимонівкою;
  • – м’ясна основна страва: телячі язики з ялівцевим соусом та молодими овочами разом із подільською хріновухою з кропивою;
  • – десерт: моркв’яне морозиво з ревенем та ягодами разом із вишняком.

«Ми зараз використовуємо ніби нові продукти, але які насправді були давно відомі нашому народу. Мало хто розуміє, що можна вживати ті ж самі липові бруньки… Коли ти виходиш в ліс, виходиш у поле, знаходиш унікальні продукти, які фактично нічого не коштують, але дивують і збагачують українську кухню. Сьогодні ми маємо шанс увійти в історію, як засновники нової української кухні», – говорить Артем Блаута.

В кінці вечора шефу «Пiвденної Брами» вручили диплом учасника проекту. Результати оприлюднять у грудні на гала-вечері, де зберуться усі учасники. Кухарів відзначать у шести номінаціях: «Поєдання страв і напоїв 2018», «Сезонне меню року», «Креативність сезону 2018», «Враження сезону 2018», «Смак» та «Локальні продукти 2018».

А у Хмельницькому делегацію знову прийматимуть восени, коли коли свої кулінарні таланти демонструватиме Ресторація Шпігеля.

Катерина Прокопець

Джерело

Схоже

Представники Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС з Хмельницького взяли участь у проведенні практичного семінару Всесвітньої митної організації з професійної етики, який відбувся у Ташкенті. Головним завданням семінару стала презентація інструментів ВМО з професійної етики та надання допомоги митникам Узбекистану в підвищенні їх можливостей у вирішенні ряду питань, пов’язаних із професійною етикою. Під час […]

“Інженерне облаштування державного кордону триває, не зважаючи ні на що. Кордон з Росією буде облаштовано, не дивлячись на всі протистояння проросійських сил. Саме в Харківській області протяжність кордону 270 кілометрів, 220 ми вже облаштували.  Вже в цьому році всі роботи будуть завершені. Паралельно тривають роботи по Луганській та Сумській ділянках кордону”, – сказав Арсен Аваков. […]

Учора, 20 червня близько 11:50, рятувальникам повідомили про людей, які залізли у воду на місцевому ставку мікрорайону Лезневе, що у Хмельницькому, та не можуть самостійно вибратись. На місце пригоди одразу ж виїхала 3 ДПРЧ м. Хмельницький на автомобілі АПД-2 в складі 5 чоловік, відділення АРЧ АРЗ СП на автомобілі САРМ 5 чоловік. Але особовий склад […]