Депутати облради стали на захист пасічників

Колективний депутатський запит щодо розслідування масової гибелі бджолосімей під час чергової сесії Хмельницької обласної ради 14 червня озвучив депутат фракції «За конкретні справи» Віталій Олуйко.

Паралізований рух у Городоцькому районі в травні 2018, коли місцеві перекрили проїжджу частину, пам’ятає чи не кожен водій. Причиною таких категоричних дій стала масова загибель бджіл. За словами голови ГО «Спілка пасічників України» в Городоцькому районі причиною таких наслідків стали пестициди, якими один з агрохолдингів обробляв посіви орендованих земель. Аналогічна ситуація  і в селі Кульчіївцях Кам’янець-Подільського району – за останніми даними 6 червня 2018 року там загинуло 180 біджілосімей внаслідок обробітку полів гірчиці сильнодіючим засобом для захисту рослин в період цвітіння.  За словами пасічників, проблема не лише у загибелі роїв, а й в тому, що використання хімікатів призвело до погіршення самопочуття людей у ближніх населених пунктах.

Згідно законодавства України розпорошувати хімікати ближче, ніж за 5 км від постійного перебування пасік, за 2 км від рибогосподарських водойм та місць випасу домашніх тварин і 1 км від населених пунктів заборонено.

«Вся проблема в тому, що люди, які займаються пасікою і проживають поряд з полями, не були повідомлені про хімічний обробіток, а це замовник зобов’язаний зробити за три доби до початку через засоби масової інформації, має поставити до відома і сільську раду і безпосередньо бджолярів», – наголосив Віталій Олуйко під час виступу.

Депутатський запит з проханням провести розслідування всіх фактів масової загибелі бджіл та надати їм правову оцінку направлений до всіх державних, правоохоронних та контролюючих органів Хмельницької області. Також у документі йдеться про необхідність проведення серед всіх сільськогосподарських підприємств області невідкладних заходів щодо суворого дотримання вимог законодавства в цій сфері та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо їх реєстрації.

Схоже

Відтепер на конвертах, в яких Апеляційний суд Хмельницької області шле свою кореспонденцію, адресати побачать QR-код. За допомогою фотокамери мобільного телефону і спеціального додатку (програми-розпізнавача) кожен громадянин зможе дізнатися адресу й контактні дані суду, а також побачити локацію на Гугл мапі, повідомляє прес-служба суду. Функціонал впровадили IT-спеціалісти суду, аби відвідувачі могли без проблем дістатися до будівлі. Для […]

Апеляційний суд Хмельницької області задовольнив скаргу колишнього заступника директора  Національної академії медичних наук України і стягнув з роботодавця на його користь 68348, 01 грн.  Таку компенсацію екс-працівник отримав через те, що у день звільнення йому не виплатили всі належні з установи кошти (заборгованість із зарплати, за невикористані відпустки, соціальні виплати). Як встановив суд, в день […]

Відтепер отримати послугу у міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану можна у форматі прозорого офісу. “Ми спостерігаємо за тим, як треба працювати з громадянами, як потрібно надавати реєстраційні послуги. І Хмельницька міська рада в цьому напрямку йде крок за кроком. Ми працюємо над тим, щоб до дня Незалежності презентувати громаді міста послуги з отримання […]