У Хмельницькому оштрафували два львівських підприємства | Поділля News
Новини
Кримінал

У Хмельницькому оштрафували два львівських підприємства

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ  «Компанія «Енергопромгруп» (м. Львів) та ТОВ «Тетра-Агро»  (м. Червоноград, Львівська обл.) загалом на 136 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

Розглянувши подання Управління захисту економіки  в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки  Національної поліції України, Відділення встановило, що товариства у 2017 році узгодили дії під час проведення Філією «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Укрзалізниця» процедури відкритих торгів із закупівлі цементу.

Переможцем відкритих торгів було визнано ТОВ  «Компанія «Енергопромгруп», пропозиція якого була найбільш економічно вигідною, із загальною вартістю – 6 147 860 гривень.

Для участі в торгах товариства подали однакові за змістом та оформленням документи.

Під  час проведення аукціону ТОВ  «Тетра-Агро» не знижувало цінову пропозицію,  хоча мало можливість та ресурс для цього. На момент проведення торгів у наявності придбаний предмет закупівлі не мало, а лише планувало закупити у ПрАТ «Дікергофф Цемент України». ТОВ «Компанія «Енергопромгруп» є торгівельним представником філії «Волинь Цемент» ПАТ «Дікергофф Цемент України».

Для підтвердження рівня технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі продукції обидва учасники надали Сертифікати якості, відповідності на цемент, виданих для філії «Волинь-Цемент» ПрАТ «Дікергофф Цемент України». ТОВ  «Тетра-Агро» не надало жодної інформації про фактичне наявне обладнання та матеріально-технічну базу. У разі розгляду Замовником тендерної пропозиції ТОВ «Тетра-Агро» на відповідність вимогам тендерної документації торгів вона була б відхилена.

Відповідно до чинного законодавства ТОВ  «Тетра-Агро»  та  ТОВ  «Компанія «Енергопромгруп»  протягом 3 років не братимуть участь у державних закупівлях.

Автор: Катерина Прокопець