Ветерану Другої світової війни з Ізяслава Миколі Кононенку – 95 років

На Хмельниччині свій 95-річний ювілей відсвяткував ветеран Другої світової війни, полковник Микола Микитович Кононенко.

Із цією визначною подією ювіляра 19 серпня  привітали заступник голови Ізяславської райдержадміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй та член президії ради ветеранів Алевтина Лисай. Вони вручили Миколі Кононенку грамоту районної державної адміністрації та районної ради.

Чимало ювіляру довелося пережити на довгій ниві свого життя. Народився він у селі Підставки на Сумщині. Після школи пішов вчитись на ветлікаря. Ще зовсім юним Микола Кононенко у 1941 році пішов на фронт.

Ветеран пройшов через горнило Другої світової війни від самого початку і до кінця. На фронті він отримав поранення та контузію. Довгоочікувану перемогу зустрів у Німеччині.

За бойові звитяги нагороджений медалями «За бойові заслуги» (1942 р.),  «За бойові заслуги» (1945 р.) та  орденом «Великої Вітчизняної війни» ІІ ступеня (1985 р.), має інші відзнаки.

Військова служба, яку він почав у званні  сержанта, загартувала хлопця, додала досвіду. Коли юнак повернувся зі служби у Німеччині (1948 рік) до рідної домівки, зустрів свою майбутню  дружину, із якою прожив 65 років.Подружжя   виховало трьох дітей, які, у свою чергу, подарували їм чотирьох онуків, двох правнуків та двох праправнуків. Велика родина огорнула сивочолого ветерана своєю ніжністю, турботою і любов’ю.

Для Миколи Микитовича сорокові роки – це мірило вчинків на все життя, а закони совісті і честі не мають терміну давності.  Старенькому особливо сьогодні дуже важко усвідомлювати, що мир і спокій, який вони героїчно виборювали для рідної неньки України понад сім десятків років тому, знову під загрозою, що Батьківщина знову втрачає своїх кращих синів у боротьбі за незалежність.

Дивлячись на ветерана, все більше хочеться, щоб нарешті закінчилася війна, щоб більше не гинули молоді хлопці на Сході України, щоб прийшов мир на нашу землю.

Гості  побажали ювіляру міцного здоров’я, благополуччя, довголіття, підтримки і уваги близьких людей.

“Душевна щедрість і доброта Миколи Микитовича,  життєвий шлях, любов до рідного краю є яскравим прикладом для наслідування молодим поколінням, взірцем служіння народу та Батьківщині” – зазначив Володимир Левченко.

Джерело

Схоже

В райцентрі на Хмельниччині пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану. Військовослужбовці гарнізону, ветерани та громадськість міста поклали квіти до памятника полеглим землякам. Присутні хвилиною мовчання згадали про тих, хто не повернувся з афганської війни, висловили вдячність рідним та […]

Надвечір 13 лютого хмельничани мали змогу побачити наживо виступи улюблених акторів «Кварталу 95», на чолі зі своїм лідером і заразом кандидатом у президенти Володимиром Зеленським. Концертів було два. Перший – соціальний. Запрошення на нього безкоштовно отримали представники малозабезпечених верств: тут були й люди з особливими потребами, і ветерани АТО, і студенти. Другий концерт був комерційним. […]

Триває польовий вихід одного з підрозділів загону 8 Окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Групи відпрацьовують вихід у тил противника у повному бойовому спорядженні для виконання розвідувально-диверсійних завдань, відрив від противника з подальшим виходом в район евакуації, повідомляє відділення інформагенства оборонного відомства в Хмельницькому. На тактичному полі спецпризначенці під керівництвом досвідчених […]