Жителям Хмельниччини відключатимуть газ за борги

Борг за вже спожитий газ на Хмельниччині набув критичного характеру. Сьогодні він складає понад 272 млн. З них – 165 млн. належать субсидіантам – отримувачам державної допомоги на послуги з газопостачання, яких у Хмельницькій області понад 65%. Тож наступний опалювальний період субсидіанти-боржники можуть зустріти без державної допомоги.

Із 272 млн. грн. мешканці обласного центру заборгували 66 млн. грн.,  майже 23 млн. грн  боргу належить Хмельницького району. Найбільші міста-боржники – Городок, Дунаївці, Кам’янець-Подільський, Красилів.

Як повідомляє ПАТ «Хмельницькгаз», вчасно сплачують кошти лише 28% клієнтів, решта – мають борги. Через це установа не може розрахуватися за попередні періоди, тоді як вже час закуповувати в держави блакитне паливо на наступний період. З оплаченого кубометра газу компанія отримує лише 71 коп. як тариф на розподіл. Борги населення недозволяють  ПАТ «Хмельницькгаз» повною мірою підготувати газорозподільну систему області до навантаження  в опалювальний період. Таким чином, боржники  створюють ризик проблем з газопостачанням для інших споживачів.

Тож після використання всіх законних важелів газопостачання вимушено припинене 1557 споживачам. Для його відновлення боржникам доведеться сплатити суму боргу та вартість послуг з відключення та  повторного відновлення газопостачання, що складає понад 2 тис.грн.

За необхідності споживачі можуть звернутися у ТОВ «Хмельницькгаз збут» для проведення реструктуризації боргу або в органи соцзахисту для оформлення пільги або субсидії.

 

Схоже

За результатами проведених фахівцями управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій протягом поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 24,9 млн гривень. Завдяки проведеній аудиторами роботі державі відшкодовано втрати на суму понад 16,8 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 3 млн гривень. Як показали державні фінансові […]

У рамках Програми бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Хмельницького на 2017-2019 роки, жителі області подали 102 проекти. Більшість із них стосувалася галузі освіти. На  засіданні Комісії з питань Бюджету участі 19 жовтня 2018 року  кожен проект був розглянутий на відповідність до вимог Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Хмельницького, затвердженого […]

Протягом дев’яти місяців 2018 року підприємці Хмельницької області, які працюють за спрощеною системою оподаткування, відрахували до місцевих бюджетів краю 542,9 мільйона гривень єдиного податку. А це на 95,4 мільйона гривень більше, ніж у січні-вересні минулого року. Найбільшу частку надходжень єдиного податку традиційно забезпечили підприємці-фізичні особи, сплативши понад 328,1 мільйона гривень. Юридичні особи – платники третьої […]