У нетішинському дитсадку і в його хворих вихованців виділено сальмонелу ентерітідіс

Минулого тижня в яслах-садку комбінованого типу № 6 «Райдуга» в місті Нетішині був зареєстрований спалах кишкових інфекцій.

Клінічні прояви в першого хворого з’явились четвертого жовтня в 0 годин 43 хв. Протягом дня до інфекційного відділення спеціалізованої медико-санітарної частини Нетішина було госпіталізовано троє дітей та один  вихователь. П’ятого жовтня сюди потрапило ще сімнадцятеро дітей з різних груп «Райдуги».

Основними клінічними проявами були підвищення температури до 38С-40С, нудота, блювота, пронос, загальна слабкість, болі в животі.

Як повідомив Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України, п’ятого жовтня в Нетішині відбулось лабораторне обстеження 68 осіб (21 хворого та 47 здорових, в т.ч. 29 вихованців та 18 працівників дошкільного закладу). Лабораторному дослідженню було піддано 84 проби харчових продуктів, змивів з об’єктів довкілля й питної води.

У приміщеннях дошкільного закладу була проведена заключна дезінфекція і встановлено медичне спостереження за контактними особами.

Станом на 12.00 год. 09.10.2018 року в Нетішині зареєстровано 55 хворих, в тому числі 44 дітей. До інфекційного відділення спеціалізованої медико-санітарної частини міста госпіталізовано 38 осіб, в тому числі 31 дитина. На амбулаторному лікуванні перебуває 17 хворих.  У 30-ти хворих, в тому числі 22 дітей, виділено сальмонелу ентерітідіс (Salmonella entiritidis).

За результатами бактеріологічних обстежень об’єктів довкілля у вогнищі у чотирьох зразках харчових продуктів виділена сальмонела ентерітідіс (капуста, морква, овочеве рагу, яблука). Сальмонела ентерітідіс також виділена у шістьох зразках змивів з предметів довкілля, в тому числі на дошці, ножі й столі харчоблоку та в групах – на дверній ручці, дверях до туалету, ручці водопровідного крану.

Епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів тривають.

Схоже

Голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий наголосив під час відкриття, що спільними зусиллями вдалось виконати важливе завдання – зробити так, щоб хірургічне відділення відповідало всім вимогам сучасності. «Це той напрямок, де якість наданої допомоги та підтримка життєдіяльності в екстрених випадках залежить саме від створених належних умов лікування: приміщення, устаткування. Здоров’я наших громадян – одна з головних турбот […]

У січні Міністерство охорони здоров’я оновило реєстр препаратів, які можна отримати за програмою «Доступні ліки». Наразі безоплатними є 47 різних медикаментів. Загалом у переліку ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми – уже 239 торгових назв. У міській комунальній аптеці за програмою «Доступні ліки» щомісяця реалізують препаратів на суму до 300 тисяч […]

Для оновлення галузі охорони здоров’я України у 2019 році уряд передбачив понад 130 мільярдів гривень. Це на 15 мільярдів гривень більше, ніж було виділено для медицини країни торік. «Я не обіцяю дива всім одразу. Так не буває. Але я впевнений – поступово ми зможемо зробити життя у нашій країні кращим», – переконаний прем’єр-міністр України Володимир […]