Меджибізька фортеця зібрала дослідників вітчизняної історії на науковий форум | Поділля News
Меджибізька фортеця зібрала дослідників вітчизняної історії на науковий форум

follow url У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» відбулас ь XVIII науково-краєзнавч а source конференці я «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України» . follow link Тематику конференції визначили три події: 425-річчя надбання містом Меджибожем магдебурзького права, 370-річчя перемоги Богдана Хмельницького під Пилявцями та Європейський рік культурної спадщини.

Для участі в конференції надійшло 48 доповідей від 51 автора. Міське самоуправління від давнини до сучасності, збереження культурної спадщини, пошуки поля битви під Пилявцями – такими були головні теми доповідей.

Як повідомив директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець, хоч багатьма дослідниками наводяться мапи і схеми битви під Пилявцями, яка відбулася 21-23 вересня 1648 р. між військами Богдана Хмельницького і Речі Посполитої, конкретне місце битви, в якій з обох сторін брали участь понад 100 тисяч людей, досі лишається невідомим. Пан Погорілець поінформував присутніх про хід багаторічних пошуків археологічних артефактів, залишених на місці такої масштабної військової сутички. Кол пошуки увінчаються успіхом, буде розгадано одну з важливих загадок вітчизняної історії.

Загальнтй інтерес учасників конференції викликала скайп-доповідь Владислава Безпалька про грамоту, надану шевському цеху Меджибожа 1717 року. Оригінал документа, який посвідчував права одного з міських цехів, віднайдено автором у фондах Національного музею історії України.

Повні тексти доповідей, повідомлень і статей учасників XVIII науково-краєзнавчої конференції «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України» буде видано у випуску Наукового вісника «Межибіж» у 2019 році. Цього ж разу науковій і краєзнавчій спільноті було представлено видання з матеріалами Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції «Українська революція 1917-1921 рр.: передумови, процеси, наслідки, уроки», яка відбулася у ДІКЗ «Межибіж» 24 березня 2017 р.

Джерело

Схоже

Юні шепетівчани привезли нагороди із Всеукраїнського конкурсу з інформаційних технологій “ITalent”. Про це повідомили у прес-службі облдержадміністрації. Фінальний тур Всеукраїнського конкурсу з інформаційних технологій для дітей та молоді “ITalent” відбувся напередодні нового року – 22 грудня. Цей етап зібрав 90 найбільш талановитих юних ІТ-розробників та кіберспортсменів України, які пройшли відбір із майже 2000 учасників. Серед […]