Новини
Суспільство

Майже на мільйон оштрафовано підприємство з виготовлення металоконструкцій

Керівництвом Управління Держпраці у Хмельницькій області накладено штраф на товариство з обмеженою відповідальністю, яке спеціалізується на виробництві будівельних металоконструкцій у розмірі 893 тисяч 520 грн. за використання праці вісьмох офіційно неоформлених працівників. Постанову винесено на підставі акта інспекційного відвідування.

З’ясовано, що з працівниками були укладені цивільно-правові угоди, за якими виконувались роботи по складанню, зварюванню та зачистці балок. Термін дії усіх угод завершується 31 грудня 2018 року. Однак, характер виконуваних робіт, наявний пропускний режим на підприємстві, встановлений режим роботи з 8-00 до 17-00 годин, обідня перерва, вихідні дні – субота, неділя, проведення інструктажу із охорони праці та інші обставини свідчать про трудові відносини.

Трудові відносини передбачають конкретно визначений процес праці – хід роботи згідно трудового договору, з відповідним підпорядкуванням роботодавцю відповідним виконанням його завдань. Договір (цивільно-правова угода) надання послуг (виконання робіт) при його укладенні передбачає виключно цивільно-правові відносини, та відповідно укладається  сторонами з метою отримання чітко визначеного матеріально результату, який має індивідуально визначені фізичні властивості, які дозволяють його відповідним чином оцінити та прийняти, та практично не регулює процес його досягнення і відносини носять  разовий, несистематичний характер.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпПУ за таке правопорушення передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника. Так, фізичній особі-підприємцю доведеться сплатити 893 тисяч 520 гривень.

Автор: Тетяна Новак