Новини
Суспільство

Чорноострівському аграрному ліцею повернули належні йому землі

Хмельницькою місцевою прокуратурою виявлено факти незаконного використання приватним агровиробником земель, наданих державою у постійне користування професійному аграрному ліцею.

Встановлено, що у травні цього року між навчальним закладом та сільськогосподарським кооперативом укладено договір, відповідно до якого фізичній особі-підприємцю у користування передано земельну ділянку, розташовану на території Чорноострівської ОТГ Хмельницького району.

Однак під виглядом цього правочину насправді приховано оренду землі площею 45 га та вартістю майже 2 млн. грн., призначеної для дослідницьких та навчальних цілей.

У порушення вимог законодавства земельна ділянка фактично використовувалась приватним суб’єктом господарювання для отримання прибутку. Окрім цього, повноважень розпоряджатись цією землею, за відсутністю рішення відповідного органу влади та без проведення аукціону, аграрний ліцей не мав.

Прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання договору недійсним та звільнення незаконним користувачем земельної ділянки закладу освіти. Рішенням господарського суду Хмельницької області позовні вимоги прокуратури підтримано й позов задоволено.

Відтак, земельна ділянка вартість близько 2 млн. грн. підлягає поверненню законному користувачу.

Автор: Тетяна Правдива