Сергій Лабазюк: Для запуску реального, діючого ринку землі в Україні потрібно створити прозорий законодавчий механізм

Таку думку висловив народний депутат від Хмельниччини Сергій Лабазюк під час ефіру на одному з загальнонаціональних телеканалів.

За словами політика, робота над ринком землі перебуває в активній фазі. Нардеп нагадав про відповідну робочу групу, яка напрацьовує законодавчі зміни.

«Маємо ситуацію, що у деякій мірі порушено права людини: вона не може скористатися правом розпоряджатися своєю власністю, тобто, землею. Але ті, хто вимагають, щоб прискорили процес і відкрили ринок землі – це або заокеанські, або українські гаманці, які хочуть за безцінь скупити землю. У період, коли не проведено інвентаризацію, немає механізму, не існує закону про ринок землі – цього робити не можна», – пояснив він в ефірі.

При цьому Сергій Лабазюк зазначив, що на законодавчому рівні потрібно розробити механізм, який буде відповідати реальній ситуації.

Політик також вважає популістами тих, хто говорить, що ринок землі треба запустити вже завтра, мовляв, це права людей. А також тих, хто говорить, що землю ніколи не можна продавати.

«Почуйте: у жодному разі не можна говорити, що варто продовжити мораторій на 10 років. Це неправильно і не справедливо. Ми маємо дати право людям скористатися можливістю. Але давайте спочатку приведемо законодавство в належний стан, а не будемо робити анархію в цьому питанні», – підсумував він.

Схоже

За 12 місяців 2018 року на Хмельниччині зареєстрували 1,6 тис нових автомобілів, а сума покупок склала 46 млн доларів. За даними RST.ua, найпопулярнішою маркою серед хмельничан минулого року було Renault. На 242 авто цієї марки за рік витратили 4 млн доларів без врахування вартості додаткового обладнання. Також у регіоні часто купували Toyota і Volkswagen. Серед […]

За 2018 рік Хмельницькою митницею Державної фіскальної служби перераховано до бюджету 3 мільярди 477 мільйонів гривень. Порівняно з аналогічним періодом, це  більше на 348 мільйонів гривень, або на 11 відсотків. “Середньоденні нарахування митних платежів за 2018 фактично досягли 13,9 мільйона гривень, у 2017 році вони були на рівні 12,5 мільйона гривень”, – повідомляють фіскали. Товарами, […]

Хмельницька міська рада працює над створенням на території міста індустріального парку. Він потрібен задля забезпечення нових можливостей економічного розвитку, зміцнення співпраці між підприємствами, інвесторами, владою та іншими зацікавленими сторонами, повідомляє прес-служба міськради. Рішенням міської ради від 11.04.2018 року № 11 затверджено Програму створення та розвитку індустріального парку «Хмельницький», метою якої є визначення перспектив та моделювання […]