Через борги за комуналку хмельничани можуть позбутися майна

П’ять мільйонів гривень завинили мешканці Хмельницького за місяць, відколи розпочався цьогорічний опалювальний сезон.

Натепер заборгованість споживачів становить 53 мільйони, повідомили у комунальному підприємстві «Хмельницьктеплокомуненерго». До найбільш злісних неплатників представники компанії разом з державними виконавцями навідуються у гості. Цього разу обрали тих, в кого борг – понад 30 тисяч гривень. Таких квартир лише на вулиці Зарічанській – з десяток.

Як повідомив держвиконавець Олег Заворотний, станом на 1 листопада у другому відділі державної виконавчої служби Хмельницького знаходиться майже 300 виконавчих листів та судових наказів щодо стягнення заборгованості на загальну суму понад 1 мільйон 300 тисяч гривень.

За словами держвиконавця, на постанови про відкриття виконавчого провадження у державну виконавчу службу приходять одиниці – ті, хто хоче добросовісно сплатити борги за надані послуги. Щодо всіх інших потрібно застосовувати заходи примусового виконання рішень: звертатися про стягнення на майно, на рахунки, накладати відповідні арешти.

Крайні заходи – вилучення майна. Але процедура ця нешвидка.

«Нам потрібно мінімум два-три рази приходити за адресою, складати акти державного виконавця про те, що не було допущено виконавця для проведення виконавчих дій, – пояснює Олег Заворотний. – І в подальшому звертатися в суд з поданням про примусове входження в квартиру».

Цьогоріч подібних примусових входжень було п’ять. Захід непопулярний, але потрібний, бо, як правило, великі борги містяни накопичують, ігноруючи сплату роками. І боржники ці – люди далеко не бідні.

«Половина заборгованості – це боржники, які мають борг від 12 місяців до трьох років, і більше трьох років, – коментує Світлана Остап’юк,  заступник директора КП «Хмельницьктеплокомуненерго». – Це така заборгованість, яка накопичується роками. Тобто ті люди, які не платили – продовжують не платити».

На початок опалювального сезону містяни завинили підприємству 48 мільйонів гривень. За жовтень борг зріс ще на п’ять мільйонів. Уже з січня через зростання ціни на блакитне паливо, за тепло у наших домівках доведеться платити майже на 20 відсотків більше.

Тож якщо хтось ще не розрахувався за обігрів свого житла, варто це все-таки зробити, щоб завтра не постукали і у ваші двері, каже Світлана Остап’юк.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

Схоже

Взимку притулок для хмельницьких безхатченків (центр соціальної підтримки та адаптації) повністю заселений. Тут 30 постійних ліжок та ще 8 додаткових, які доставляють у холодні місяці року. А у разі потреби у притулку додають ще й лежаки. Йдеться у сюжеті “Поділля-центр” . Кожному мешканцю центру надають постільну білизну та можливість помитися у душі. Раз на тиждень […]

Нова соціальна послуга “Патронатна сім’я” у Хмельницькому – це альтернатива дитячому будинку. Проект орієнтований на проблемні родини. Його мета – створити максимально комфортні умови для кожної дитини. Навіть там, де стосунки у родині не склалися, або ж батьки потрапили у складні життєві обставини. Якщо ситуація того потребує, дітей вилучатимуть з родити та відправлятимуть на тимчасове  […]

Публічна дискусія “Добудова Хмельницької АЕС: за чи проти” відбудеться у Хмельницькому 13 грудня. Саме у цей день завершується проектний термін експлуатації першого енергоблоку атомної електростанції. Організатори заходу – «Хмельницький енергетичний кластер» та ГО «Екодія». У планах атомної станції продовження строку експлуатації енергоблоку №1 та добудова енергоблоків №3 та №4. Обговорити планують економічні, технічні, екологічні та інші […]