Через борги по комуналці хмельничани можуть позбутися майна | Поділля News
Новини
Суспільство

Через борги за комуналку хмельничани можуть позбутися майна

П’ять мільйонів гривень завинили мешканці Хмельницького за місяць, відколи розпочався цьогорічний опалювальний сезон.

Натепер заборгованість споживачів становить 53 мільйони, повідомили у комунальному підприємстві «Хмельницьктеплокомуненерго». До найбільш злісних неплатників представники компанії разом з державними виконавцями навідуються у гості. Цього разу обрали тих, в кого борг – понад 30 тисяч гривень. Таких квартир лише на вулиці Зарічанській – з десяток.

Як повідомив держвиконавець Олег Заворотний, станом на 1 листопада у другому відділі державної виконавчої служби Хмельницького знаходиться майже 300 виконавчих листів та судових наказів щодо стягнення заборгованості на загальну суму понад 1 мільйон 300 тисяч гривень.

За словами держвиконавця, на постанови про відкриття виконавчого провадження у державну виконавчу службу приходять одиниці – ті, хто хоче добросовісно сплатити борги за надані послуги. Щодо всіх інших потрібно застосовувати заходи примусового виконання рішень: звертатися про стягнення на майно, на рахунки, накладати відповідні арешти.

Крайні заходи – вилучення майна. Але процедура ця нешвидка.

«Нам потрібно мінімум два-три рази приходити за адресою, складати акти державного виконавця про те, що не було допущено виконавця для проведення виконавчих дій, – пояснює Олег Заворотний. – І в подальшому звертатися в суд з поданням про примусове входження в квартиру».

Цьогоріч подібних примусових входжень було п’ять. Захід непопулярний, але потрібний, бо, як правило, великі борги містяни накопичують, ігноруючи сплату роками. І боржники ці – люди далеко не бідні.

«Половина заборгованості – це боржники, які мають борг від 12 місяців до трьох років, і більше трьох років, – коментує Світлана Остап’юк,  заступник директора КП «Хмельницьктеплокомуненерго». – Це така заборгованість, яка накопичується роками. Тобто ті люди, які не платили – продовжують не платити».

На початок опалювального сезону містяни завинили підприємству 48 мільйонів гривень. За жовтень борг зріс ще на п’ять мільйонів. Уже з січня через зростання ціни на блакитне паливо, за тепло у наших домівках доведеться платити майже на 20 відсотків більше.

Тож якщо хтось ще не розрахувався за обігрів свого житла, варто це все-таки зробити, щоб завтра не постукали і у ваші двері, каже Світлана Остап’юк.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

Автор: Тетяна Новак