Двох курсантів-виконавців та замовницю вбивства відправили за грати | Поділля News
Новини
Кримінал

Двох курсантів-виконавців та замовницю вбивства відправили за грати

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції. Виконавця вбивства та замовницю засудили до 15 років позбавлення волі. Співучасника – до 12 років за гратами – повідомляє сектор комунікації поліції Хмельницької області 

Нагадаємо, трагедія сталася у січні 2016 року у райцентрі Славута. Досудовим розслідування встановлено, незадовго до вбивства у сім’ї одружених місцевих жителів часто виникали конфлікти. Дійшло навіть до наміру розлучитися. Чоловік оголосив: після розірвання шлюбу доньку виховуватиме самостійно. Такі заяви обурили жінку, і вона вирішила замовити вбивство.

Виконати замовлення погодився родич – чоловік племінниці та його товариш — курсанти Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного. Разом із замовницею вони обговорили всі деталі скоєння злочину і  постійно підтримували зв’язок. Під час новорічних свят жінка телефоном призначила остаточну дату вбивства – 8 січня.

Жінка з дочкою спеціально вийшли у магазин, і саме в цей час до них у гості завітав родич зі Львова разом з товаришем. Несподівано під час розмови один з гостей схопив молоток, який спеціально придбав для вчинення злочину, і почав бити господаря по голові. У цей час поряд стояв товариш зловмисника, готовий надати допомогу, у разі опору жертви.

Після вчинення злочину молодики залишили квартиру і потягом повернулись до Львова. Тіло чоловіка виявила дружина і одразу зателефонувала до поліції.

За висновками судово-медичної експертизи, смерть потерпілого настала внаслідок відкритої черепно-мозкової травми з множинними переломами кісток склепіння та основи черепа.

Оперативності проведення усіх  слідчих дій певною мірою завадило те, що жінка була сурогатною матір’ю, і під час скоєння злочину перебувала на останніх місяцях вагітності.

Шепетівський міськрайонний суд визнав виконавців винними у вчиненні злочину, передбаченого п.п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України, а замовницю — у вчиненні злочину, передбаченого п.п. 11, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (вбивство на замовлення, вчинене з корисливих мотивів групою осіб).

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції та відмовив у задоволенні апеляційних скарг обвинувачених та їх захисників. Окрім ув’язнення, суд зобов’язав конфіскувати у виконавців усе їхнє майно, адже злочин вони вчинили з корисливих мотивів.

 

Автор: Світлана Русіна

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS