У Шепетівці на Хмельниччині готуватимуть фахових електриків

Відтепер у Шепетівці Хмельницької області готуватимуть фахових електриків. Це стало можливим завдяки створенню у Шепетівському професійному ліцеї нового навчально-практичного центру. У закладі здобуватимуть освіту за трьома спеціальностями:

  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
  • Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж;
  • Електромонтажник силових мереж та електроустаткування

Фахівці саме таких професійних напрямків наразі є найбільш затребуваними. За словами керівника Шепетівського центру зайнятості Олександра Ребекевші, щорічно з’являється близько 80 вакансій електриків та електромонтерів. Основними замовниками є ТД “Шепетівський цукор”, Шепетівський РЕМ, ТОВ “А3Tech-Україна”, корпорація “Сварог Вест Груп” та 6 місцевих залізничних підприємств. Зокрема, на різних посадах Шепетівського РЕМ вже працюють близько 50 випускників професійного ліцею.

У створенні навчально-практичного центру на базі Шепетівського професійного ліцею допоміг народний депутат України Роман Миколайович Мацола. За його сприяння вдалося залучити 630 тисяч грн. з державного бюджету та 250 тисяч грн. з обласного. Ще близько 120 тисяч грн професійний ліцей залучив власними зусиллями.

Ми маємо дуже складну ситуацію з профтехосвітою. В більшості випадків молоді доводиться вчитися на обладнанні 60-80-х років. Скажіть, які фахові навички можна отримати на техніці, котрій давно вже місце у музеї? Щоб гроші “не йшли на вітер”, а працедавці не перевчали спеціалістів, потрібно створювати якісні навчальні центри. Перші кроки у цьому вже зроблені, – говорить народний депутат України Роман Мацола.

Шепетівський навчально-практичний центр вже четвертий за кількістю створених у Хмельницькій області. Загалом планують створити 8 – за різними напрямками навчання та з найбільш затребуваними спеціальностями від роботодавців.


PR

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

У Хмельницькому відкрили інклюзивний ресурсний центр для реабілітації дітей з особливими потребами. За інформацією міської ради, тут облаштована кімната лікувальної фізкультури, кабінет психолога, клас для занять тощо. Для батьків у центрі проводитимуть лекції та тренінги. На облаштування інклюзивного центру з бюджету міста виділили близько 700 тисяч гривень. Ще 125 отримали з держбюджету. У міськраді кажуть, […]

На 60 копійок в день платитимуть більше батьки дошкільнят. За місяць набігатиме понад 12 додаткових гривень. Зміни стартували від 1 січня 2019 року. Відтак відтепер загальна вартість харчування в день складає не 24, а 25 гривень. 60 відсотків цієї суми сплачують батьки, 40 – компенсує міський бюджет. «Це пов’язано з тим, що піднімається мінімальна заробітна […]

У селі Залужжя Білогірського району триває будівництво нової школи, яке десятиліттями було законсервоване. Наразі зведені стіни, завершено монтаж покрівлі та встановлення вікон. Потужність майбутньої школи – 260 учнів, повідомляє прес-служба облдержадміністрації. Зазначається, що на 2019 рік заплановано профінансувати 9 млн. 862 тис.грн. Загальна кошторисна вартість об’єкту склала 25,079 млн.грн. Фінансування робіт здійснюється за рахунок коштів […]