Для чого у Хмельницькому утилізують новорічні ялинки? | Поділля News
Для чого у Хмельницькому утилізують новорічні ялинки?

Хмельничани почали позбавлятися від новорічних дерев. Комунальники просять не кидати ялинки у баки, а тим паче – у підземні контейнери. Бо такі відходи вважаються великогабаритними та займають багато місця в урнах. Ялинки слід лишати поряд з баками. Саме так їх буде простіше забрати для подальшої утилізації – розповів начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Василь Новачок.

На полігоні твердих побутових відходів є спеціальна дробильна машина, яка дрібнить деревину на тріску. І потім вона йде як паливо на КП “Чайка” для опалення лазні №1 на вул. І. Франка. Щотижня ми дробимо десь 13 кубів тріски, що приблизно дорівнює п’яти вантажівкам. Дробильна установка на полігоні діє вже п’ять років.

Тим часом у країнах ЄС навчилися витягувати суттєво більше користі від переробки новорічних дерев – відзначає заступник начальника міського управління з питань екології Інна Куцка. До прикладу, у Німеччині деревину ялинок використовують не лише, як паливо. З неї виготовляють папір, ножі для масла. Окремо утилізують і голки, які ідуть на добрива та виробництво лікарських й косметичних препаратів. На думку Інни Куцкої, хмельничанам нічого не заважає теж застосовувати голки у домашньому господарстві.

Їх можна використовувати, як компост для вирощування полуниці, як мульчу для захисту грунту навколо плодових дерев. Також голочки їдять тварини із зоопарку.

Проте поки що утилізація деревини окремо, а голок окремо у Хмельницькому не прижилася. Комунальники пояснюють це тим, що зазвичай містяни позбавляються ялинок після 19 січня, коли майже вся хвоя з дерев вже обсипається.

 

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Працівники управління протидії злочинності ГУНП в Хмельницькій області разом з молоддю та громадськими активістами взяли до рук балончики з фарбою і замалювали в місті написи, які пропагують купівлю наркотиків через мережу інтернет. «Соль», «фен», «спайси» — такі написи, на жаль, можна доволі часто побачити на парканах та будівлях в усіх куточках нашої держави. Саме вони […]

Сьогодні, 22 березня, відбулося позарчегове засідання Старокривинської сільської ради, скликане на вимогу громади. Головним питанням порядку денного було надання згоди про добровільне приєднання до Нетішина. Після “гарячих” дискусій депутатів, місцевих активістів та усіх небайдужих кривинців, сільські обранці проголосували за об’єднання громади з Нетішином. Відтак, з 13 присутніх депутатів, 11 – проголосували за, 2 – проти, […]

Ініціаторами встановлення пам’ятного знаку є ГО «38 сотня імені Устима Голоднюка». Усі роботи щодо його монтажу та облаштування навколишньої території здійснюють небайдужі волонтери. З міського бюджету не буде витрачено жодної гривні, повідомляють у відділі з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради. Головна скульптура пам’ятного знаку, яка за декілька тижнів має з’явитися на проспекті Курчатова, […]