Для чого у Хмельницькому утилізують новорічні ялинки?

Хмельничани почали позбавлятися від новорічних дерев. Комунальники просять не кидати ялинки у баки, а тим паче – у підземні контейнери. Бо такі відходи вважаються великогабаритними та займають багато місця в урнах. Ялинки слід лишати поряд з баками. Саме так їх буде простіше забрати для подальшої утилізації – розповів начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Василь Новачок.

На полігоні твердих побутових відходів є спеціальна дробильна машина, яка дрібнить деревину на тріску. І потім вона йде як паливо на КП “Чайка” для опалення лазні №1 на вул. І. Франка. Щотижня ми дробимо десь 13 кубів тріски, що приблизно дорівнює п’яти вантажівкам. Дробильна установка на полігоні діє вже п’ять років.

Тим часом у країнах ЄС навчилися витягувати суттєво більше користі від переробки новорічних дерев – відзначає заступник начальника міського управління з питань екології Інна Куцка. До прикладу, у Німеччині деревину ялинок використовують не лише, як паливо. З неї виготовляють папір, ножі для масла. Окремо утилізують і голки, які ідуть на добрива та виробництво лікарських й косметичних препаратів. На думку Інни Куцкої, хмельничанам нічого не заважає теж застосовувати голки у домашньому господарстві.

Їх можна використовувати, як компост для вирощування полуниці, як мульчу для захисту грунту навколо плодових дерев. Також голочки їдять тварини із зоопарку.

Проте поки що утилізація деревини окремо, а голок окремо у Хмельницькому не прижилася. Комунальники пояснюють це тим, що зазвичай містяни позбавляються ялинок після 19 січня, коли майже вся хвоя з дерев вже обсипається.

 

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Чотири роки бібліотеки Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи беруть участь у Всеукраїнській акції “Бібліотека українського воїна”.  За цей час вдалося зібрати та передати військовим частинам 406 примірників книг. Загалом знайшлося понад 120 небайдужих, які передавали книги. Про це повідомили у міській раді. Хмельничан закликають долучатися до акції. Перевага надається винятково україномовним книгам (це можуть бути і переклади […]

На Хмельниччині 17 691 військовий отримав дозвіл на розробку землевпорядної документації на землі загальною площею 28 358,95 гектарів. З початку ініціативи забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками із заявами до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області звернулось 25 426 військовослужбовців. “Найбільшу кількість заяв отримали у Хмельницькому районі та м.Хмельницький – 3438, Старокостянтинівському – 2750 та […]

На Хмельниччині через святкування сторіччя Акта Злуки, вводять обмеження для автотранспорту по трасі державного значення Р24, яка проходить через село Гуків Чемеровецького району. Про це повідомляють у поліції області. Зазначається, що на межі Тернопільщини та Хмельниччини (в районі сіл Гуків Чемеровецького району та Скала Подільська Борщівського району) відбуватимуться урочисті заходи, у зв’язку з якими 22 […]