Для чого у Хмельницькому утилізують новорічні ялинки? | Поділля News
Для чого у Хмельницькому утилізують новорічні ялинки?

Хмельничани почали позбавлятися від новорічних дерев. Комунальники просять не кидати ялинки у баки, а тим паче – у підземні контейнери. Бо такі відходи вважаються великогабаритними та займають багато місця в урнах. Ялинки слід лишати поряд з баками. Саме так їх буде простіше забрати для подальшої утилізації – розповів начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Василь Новачок.

На полігоні твердих побутових відходів є спеціальна дробильна машина, яка дрібнить деревину на тріску. І потім вона йде як паливо на КП “Чайка” для опалення лазні №1 на вул. І. Франка. Щотижня ми дробимо десь 13 кубів тріски, що приблизно дорівнює п’яти вантажівкам. Дробильна установка на полігоні діє вже п’ять років.

Тим часом у країнах ЄС навчилися витягувати суттєво більше користі від переробки новорічних дерев – відзначає заступник начальника міського управління з питань екології Інна Куцка. До прикладу, у Німеччині деревину ялинок використовують не лише, як паливо. З неї виготовляють папір, ножі для масла. Окремо утилізують і голки, які ідуть на добрива та виробництво лікарських й косметичних препаратів. На думку Інни Куцкої, хмельничанам нічого не заважає теж застосовувати голки у домашньому господарстві.

here Їх можна використовувати, як компост для вирощування полуниці, як мульчу для захисту грунту навколо плодових дерев. Також голочки їдять тварини із зоопарку.

Проте поки що утилізація деревини окремо, а голок окремо у Хмельницькому не прижилася. Комунальники пояснюють це тим, що зазвичай містяни позбавляються ялинок після 19 січня, коли майже вся хвоя з дерев вже обсипається.

 

follow site

follow link Читайте нас у  source Телеграм  та у нашій групі  enter Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Дощ у Хмельницькому сьогодні, 24 травня, ледь не зірвав фестиваль «Rock&Buh – 2019». Чергова злива перетворила вулиці міста на ріки. Як повідомляють очевидці, традиційно найбільше води “дісталося” території ринку. Затопило Львівське шосе, вулицю Геологів, весь “Новий ринок” теж “плаває”. Працівники ринку нарікають, що вже не знають, до кого звертатися через постійні підтоплення. Реакції від влади […]

Після злив, що накривають обласний центр останнім часом, вулиця Геологів перетворюється на маленьку Венецію. Тож проблему водовідведення на території «толкучки» обговорили під час виїзної наради. Одна з підприємиць,  яка працює на ринку вже три роки, каже: проблема з дощами і водою після них постійна – неможливо перейти дорогу, неможливо кудись вийти, адже повсюди калюжі. Проблема на […]

Законодавство передбачає обов’язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відкрито звітувати перед суспільством про свої доходи та витрати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації. У випадку недотримання вказаних вимог, правоохоронними органами Хмельниччини, як спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції, вживаються заходи для притягнення винних до […]