У трьох містах Хмельниччини виявили рекламу кандидата в Президенти з порушеннями | Поділля News
У трьох містах Хмельниччини виявили рекламу кандидата в Президенти з порушеннями

На Хмельниччині спостерігачі ОПОРИ виявили білборди кандидата в Президенти України Анатолія Гриценка без вихідних даних, визначених у виборчому законодавстві.

У містах Шепетівці та Славуті, які належать до 190 виборчого округу, спостерігачі ОПОРИ зафіксували білборди з рекламою Анатолія Гриценка, які не містять жодних вихідних даних. Такі ж білборди ОПОРА виявила і в обласному центрі.

За словами спостерігачів, зовнішню рекламу розмістили ще до моменту реєстрації та навіть висування Анатолія Гриценка кандидатом в Президенти України.

Згідно з законодавством, друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів. Крім того, відповідно до ч.4 ст. 58 передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, для цілей, визначених цим Законом, та коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України.

В ОПОРІ наголошують, що аби уникнути порушення, рекламу, що не містить вихідних даних та виготовлена не за кошти виборчого фонду, мали б оперативно зняти одразу після реєстрації кандидата. Утім, і в Хмельницькому, і в Шепетівці станом на 19 січня на своїх місцях залишалися білборди Анатолія Гриценка по вул. Героїв Небесної Сотні, на проспекті Миру, на виїзді з міста в бік Славути. А у самій Славуті 16 січня спостерігачі ОПОРИ зафіксували такі білборди на вулицях Ярослава Мудрого та Миру.

Треба зазначити, що в Шепетівці, на вул. Чкалова, ще наприкінці грудня щойно створену приймальню партії «Громадянська позиція» оздобили банером з аналогічним до білбордів дизайном. Вказаний банер теж не містить жодних вихідних даних та не міг бути виготовлений за кошти з виборчого фонду кандидата.

У штабі Анатолія Гриценка, розташованому в 190 окрузі, повідомили, що планують замінити зовнішню рекламу вже в понеділок. А затримку пояснили технічними проблемами з боку власників рекламних площ, які внаслідок погодних умов (ожеледь) не встигають оперативно знімати стару рекламу кандидата. Щодо роздачі партійних газет з намету в Полонному, то, на думку представників партії, все відбувалося в рамках закону, оскільки це партійна газета і там немає агітації, а тільки розповідь про кандидата. В штабі також визнали, що газети не були надруковані за кошти з виборчого фонду.

Як зазначає Тетяна Юзвяк, радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА,  за розповсюдження друкованої передвиборної агітації без вихідних даних та розміщення її без оплати з виборчого фонду (в окремих випадках — за кошти державного бюджету) настає адміністративна відповідальність, передбачена відповідно ст. 212-13 та ст. 212-14 Кодексу про адміністративні правопорушення України.  Відповідно до статті 212-13 КУпАП настає відповідальність за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Статтею 212-14 КУпАП встановлено відповідальність за порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 22 липня, звільнив низку голів РДА на Луганщині, Львівщині та Хмельниччині у зв’язку із закінченням строку повноважень Президента України. Зокрема, Глава держави звільнив Василя Сукача з посади голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації.  “Звільнити Сукача Василя Олександровича з посади голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Хмельницької області у зв’язку із закінченням строку […]

Позачергові вибори до Верховної Ради України 2019 року завершилися. Народ висловив свою позицію на виборчих дільницях. В одномандатних округах в Хмельницькій області лідирують чинні народні депутати Сергій Лабазюк, Роман Мацола, Віктор Бондар, Олександр Герега, Володимир Мельниченко. Про це свідчать дані на сайті ЦВК. Хто лідирує по округах: Одномандатний виборчий округ №187 (частина міста Хмельницького) – […]

Центральна виборча комісія опрацювала 46,22% електронних протоколів окружних виборчих комісій по багатомандатному виборчому округу на позачергових виборах до Верховної Ради. Про це свідчать дані ЦВК. На Хмельниччині лідирує партія “Слуга народу” з результатом 45,55% голосів (89 825). За нею “Батьківщина” – 11,09% (21873). Третє місце займає Радикальна партія Олега Ляшка – 7,84% (15466). Далі “Європейська […]