На Хмельниччині побільшало державних нотаріусів | Поділля News
На Хмельниччині побільшало державних нотаріусів

Станом на 1 січня 2019 року нотаріальне обслуговування мешканців Хмельницької області здійснювали 26 державних нотаріусів, 141 приватний нотаріус та 2 нотаріуса Хмельницького обласного державного нотаріального архіву.

Зокрема,  впродовж 2018 року управлінням юстиції було зареєстровано діяльність 8 приватних нотаріусів, припинили свою діяльність 5 приватних нотаріусів.

Також відзначається тенденція до збільшення кількості державних нотаріусів в області. Зокрема, двоє нотаріусів, що припинили приватну діяльність перейшли на посади державних нотаріусів, крім того, три особи, що склали кваліфікаційний іспит у серпні 2018 року, прийшли працювати нотаріусами до державних нотаріальних контор. Загалом же успішно склали кваліфікаційний іспит у Міністерстві юстиції минулого року 5 осіб, повідомляє прес-служба Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

Аналізуючи статистичні показники роботи нотаріусів за минулий 2018 рік, слід зазначити, що кількість вчинених нотаріальних дій у порівнянні з 2017 роком, зменшилась: у 2017 році нотаріусами було вчинено 323 700 нотаріальних дій, у 2018 році – 321 263 дії.

Середнє навантаження на одного державного нотаріуса області  у 2018 році склало 1 557 нотаріальних дій, на одного приватного нотаріуса – 1 939 дії.

У минулому році державними нотаріусами до місцевих бюджетів стягнуто 1 мільйон 372 тисячі гривень. В свою чергу, приватними нотаріусами сплачено до бюджету 5 мільйонів гривень податків та майже 4 мільйони гривень внеску до Пенсійного фонду.

У сфері приватної нотаріальної діяльності утримується 91 додаткове робоче місце, це  помічники, юрисконсульти та секретарі приватних нотаріусів.

У 2018 році приватними нотаріусами було заведено 12,5 тисяч спадкових справ. Разом з тим, середній показник кількості заведених державним нотаріусом спадкових справ (226), значно переважає показник приватного нотаріуса (89). Загалом, впродовж минулого року нотаріусами області було заведено  18 тисяч спадкових справ.

62% від загальної кількості виданих нотаріусами свідоцтв про право на спадщину становлять свідоцтва про право на спадщину за законом. Загалом у 2018 році нотаріусами було видано більше 43,7 тисяч свідоцтв про право на спадщину.

Також зросла кількість посвідчених договорів відчуження нерухомого майна (будівлі, квартири, житлові будинки, земельні ділянки та інші об’єкти нерухомості): у 2018 році нотаріусами було посвідчено 24,2 тисячі таких договорів, на противагу 22,4  тисячам договорів у 2017 році та 18,7 тисячам таких договорів у 2016 році. Аналогічна ситуація і по посвідчених договорах застави (іпотека та застава рухомого майна): у 2018 році посвідчено 914 договорів, у 2017 році – 760 договорів, у 2016 – 564 таких договорів.

Традиційно розповсюдженими нотаріальними діями у 2018 році було засвідчення вірності копій та справжності підпису, що загалом склали 61% від загальної кількості нотаріальних дій.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника в економіці області у травні становила 8358 грн, що в 2 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн), проте на 18,4% нижче, ніж у середньому по Україні. Про це повідомили в обласному управлінні статистики. Вище середнього рівня по області була заробітна плата працівників сфери фінансової та страхової діяльності […]

Професійне навчання займає важливе місце в системі заходів державної служби зайнятості щодо працевлаштування незайнятих громадян. «На сьогодні роботодавцям потрібні професіонали та спеціалісти широкого профілю з вмінням швидко перенавчатися та освоювати суміжні професії. Тому, служба зайнятості пропонує послуги з професійного навчання. Адже після завершення навчання гарантія працевлаштування становить майже 100%», – наголошує директор Хмельницького обласного центру […]

Більшість зареєстрованих машин входила у ціновий діапазон 17-35 тисяч доларів, а середня вартість кожного авто склала 29 тисяч доларів. Найпопулярнішою маркою в регіоні було Renault. Подоляни придбали 69 автомобілів цього бренду на суму $1,1 млн, – повідомляє сайт з продажу автомобілів RST.ua. Всього у першому кварталі 2019 року в Хмельницькому та області зареєстрували 380 нових […]