Хмельницьку скарбницю оцінили за чотирма критеріями | Поділля News
Хмельницьку скарбницю оцінили за чотирма критеріями

follow url Місто посіло 11 сходинку у рейтингу прозорості місцевих бюджетів за 2018 рік. Дослідження на місцевому рівні проводила громадська організація «Хмельницька ініціатива». Скарбницю оцінювали за чотирма критеріями: рівень прозорості, рівень відкритості бюджетної інформації та бюджетних рішень, а також застосування інновативних практик.

source site Всього в аналізі брали участь 37 українських міст, а також 50 об’єднаних тергромад. Керівник «Хмельницької ініціативи» Олег Черненко пояснює: потрібно було дочекатися результатів щодо всіх міст та ОТГ, щоб сформувати об’єктивний рейтинг. Саме тому результати за попередній рік оприлюднили лише нині.

Рекомендації для міста Хмельницького щодо бюджетного  процесу такі. Перше –вчасне оприлюднення всіх документів. Друге – оприлюднення їх у повному обсязі, тому що є така ситуація, коли документ є, але замість семи додатків оприлюднено лише шість, – розповів Олег Черненко. 

Такий глобальний аналіз, за словами Олега Черненка, насамперед спрямований на  поліпшення прозорості та розуміння бюджетних процесів для жителів міста. Не дарма одним з критеріїв була звітність про виконання бюджетних програм та залучення громадян до оцінки використання бюджету. За цим показником Хмельницький отримав доволі низькі бали.

За словами голови бюджетної комісії Хмельницької міської ради Лесі Герасимчук, у рейтингу є чимало суб’єктивних моментів. Особливо щодо залучення громадян до формування бюджетних запитів та звітування перед громадськістю.

За цими показниками рейтинг був доволі низький.  Насправді ж звітів було багато. Міський голова звітує на багатьох телеканалах та своїй сторінці у соцмережі. Також всі громадяни, які мають доступ до інтернету, можуть зайти на сайт міської ради та ознайомитися з видатками бюджету за галузями. Потрібно враховувати і той нюанс, що аналіз проводився у липні, а після того багато чого ще було запроваджено, – відзначила Леся Герасимчук.

«Хмельницька ініціатива» оцінюватиме місцевий бюджет і за 2019 рік, аби побачити, наскільки поліпшилася ситуація.

go site

Читайте нас у  Телеграм go site  та у нашій групі  here Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

На Хмельниччині з нагоди 140-річчя від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, Голови Директорії, Головного Отамана військ і флоту Української Народної Республіки Симона Петлюри встановили йому одразу два пам’ятні знаки. Як повідомляється на сайті ОДА, відкрили меморіальну дошку Симону Петлюрі 26 травня на фасаді залізничного вокзалу станції Шепетівка. Після цього на вулиці Судилківській 5-А […]

На базі Івано-Франківської бригади тактичної авіації завершився другий етап конкурсу на «Кращий підрозділ охорони аеродрому». В конкурсі взяли участь військовослужбовці з Івано-Франківська, Луцька та Старокостянтинова. Протягом трьох діб учасники змагань проходили перевірку на знання керівних документів, складали заліки з професійної підготовки, тактичної медицини, пройшли оцінювання з фізичної, інженерної та вогневої підготовки,  здійснили марш-кидок на 5 […]

Дощ у Хмельницькому сьогодні, 24 травня, ледь не зірвав фестиваль «Rock&Buh – 2019». Чергова злива перетворила вулиці міста на ріки. Як повідомляють очевидці, традиційно найбільше води “дісталося” території ринку. Затопило Львівське шосе, вулицю Геологів, весь “Новий ринок” теж “плаває”. Працівники ринку нарікають, що вже не знають, до кого звертатися через постійні підтоплення. Реакції від влади […]