Суд у Полонному закрив справу про ДТП, бо поліцейські неправильно склали протокол | Поділля News
Новини
ДТП

Суд у Полонному закрив справу про ДТП, бо поліцейські неправильно склали протокол

Полонський районний суд закрив за відсутністю складу адміністративного правопорушення справу про  ДТП за участю двох легкових автомобілів: Reno та Mitsubishi. Про це повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Такому рішенню суду передувало неодноразове повернення на дооформлення поліцейського протоколу.

“Правоохоронці не змогли скласти схему ДТП так, аби вона відповідала вимогам Інструкції й містила основні дані про обставини і місце вчинення автопригоди”, – кажуть у суді.

Відтак суд не встановив доказів, які б вказували на винуватість водія Reno, щодо якого був складений протокол за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів).

У прес-службі кажуть, ця історія розпочалась ще у 2017 році. Тоді Полонський районний суд визнав водія Reno винним у дорожньо-транспортній пригоді. У постанові зазначив, що він не виконав вимоги знаку «Дати дорогу» і не надав переваги в русі автомобілю Mitsubishi, в результаті чого відбулось зіткнення.

Апеляційний суд невдовзі цю постанову скасував і скерував матеріали у поліцію для доопрацювання. Мотиви: кожен з водіїв притримувався своєї версії обставин ДТП та місця зіткнення автомобілів, а схема ДТП складена неточно, без зазначення основних даних, на підставі яких можна зробити висновок про винуватість або невинуватість особи. Вдруге матеріали повернув на доопрацювання уже районний суд. Однак поліцейські не вжили заходів до встановлення дійсних обставин пригоди.

“… виходячи із вимог ст.62 Конституції України, судом не встановлено достатньо доказів котрі б з достовірністю та об’єктивністю вказували на вчинення В. адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП”, – ідеться у постанові Полонського районного суду.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS