ОПОРА: У Хмельницькому зафіксовано листівки з ознаками «чорного піару» проти кандидатів | Поділля News
Новини
Політика

ОПОРА: У Хмельницькому зафіксовано листівки з ознаками «чорного піару» проти кандидатів

Листівки з ознаками чорного піару одразу проти трьох кандидатів у Президенти України мешканцям Хмельницького роздавали на місцевому продуктовому ринку. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

У суботу вранці, 16 березня, у центрі Хмельницького, на місцевому продуктовому ринку, невідомі роздавали перехожим листівки з ознаками чорного піару проти Володимира Зеленського, Юлії Тимошенко та Олександра Шевченка. Листівки формату А4, інформацію в яких подано в формі коміксу, не містили жодних вихідних даних.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА  Тетяни Юзвяк, громадяни мають право вільно і всебічно обговорювати передвиборні програми кандидатів та й самих кандидатів, вести передвиборну агітацію за або проти цих кандидатів (ч.2 ст. 58 Закону України «Про вибори Президента України»). Однак коли громадяни розповсюджують друковані матеріали, які мають на меті спонукати виборців голосувати проти інших кандидатів, або публічні оцінки діяльності таких кандидатів, то вказані матеріали є друкованою передвиборною агітацією, яка має бути виготовлена за рахунок виборчого фонду кандидата (надрукована на власному обладнанні партії чи кандидата) та містити вихідні дані (ч.1-3 ст. 59 Закону  України  «Про вибори Президента України»).

Відповідно до ч. 16 ст. 54 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск та замовника відповідних матеріалів. Згідно зі ст. 212-13 КУпАП виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно передбачають накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження караються накладенням штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч. 5 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS