Перспективи хмельницького пляжу: жодних МАФів і без парковки? | Поділля News
Новини
Суспільство

Перспективи хмельницького пляжу: жодних МАФів і без парковки?

Дитячі атракціони, душ, майданчик для волейболу, чистий пісок та навіть магазинчик – все це мріють побачити на оновленому пляжі хмельничани. Нагадаємо, головну літню зону відпочинку влада міста нарешті забрала «під своє крило» та почала наводити на березі Південного Бугу порядок. Наразі тут встановлюють нові сучасні кабінки для роздягання, в перспективі зону пляжу планують розшири та вирівняти, завезти новий пісок та обладнати фонтанчики з питною водою.

Про це та багато іншого в ефірі каналу «Наголос» розповів начальник управління ЖКГ Хмельницького Василь Новачок. В останні роки ситуація на пляжі дедалі погіршувалася і зона відпочинку мала не досить привабливий вигляд. За словами чиновника, фірма-орендар, яка «опікувалася» пляжем понад десяток років, зовсім не дбала про інфраструктуру та умови відпочинку.

«Через систематичне невиконання умов договору ми подали на суд і торік його розірвали. Насправді, дуже часто комунальне підприємство, яке до того не має ніякого відношення, змушене було підключатися і прибирати цю зону, тому що була повна антисанітарія, бо людина, яка взяла на себе обов’язки, їх не виконувала», прокоментував пан Новачок.

Нагадаємо, серед бажань хмельничан по облаштуванню пляжу був і хоча б невеликий магазинчик. Проте, як зазначив Василь Новачок, на території відпочинкової зони жодних малих архітектурних споруд не буде.

«В парку «Молодіжному» точно не буде ніяких МАФів. Окрім туалету, який є малою архітектурною формою, ніяких інших не передбачається і їх не буде. Щодо пляжу – аналогічно. Я не чув, щоб хтось щось планував і з балансоутримувачем пляжу – КП «Парки і сквери», яке безпосередньо мені підпорядковане, – вів перемовини про встановлення МАФів», – зазначив начальник управління ЖКГ.

До речі, туалет, розташований на пляжі, наразі вже не працює. Спільними зусиллями з бізнесом комунальники облаштували нову вбиральню, яку мають незабаром запустити. Працюватиме вона до кінця купального сезону. І, як каже пан Новачок, коли туалет відкриється, вхід до нього буде безкоштовним.

З території пляжу може зникнути і вже звичне для хмельничан пляжне кафе «Малібу». За словами Василя Новачка, то є самочинна забудова, яка не має ніяких документів, які би її там легалізували. Відповідно, вона має підпадати під демонтаж. Проте однозначної відповіді на питання, бути «Малібу» на пляжі чи ні, пан Новачок не дав.

«Мабуть, я не зможу це коментувати, тому що для того є департамент архітектури, управління екології та благоустрою, які, відповідно, мають з’ясувати, чи та споруда там має бути чи ні. Якщо дійсно ніяких документів на те не знайдеться, то буде прийняте, я так розумію, рішення виконавчого комітету про демонтаж», – зазначив чиновник.

Ще одним, важливим для хмельничан, які полюбляють відпочивати на березі влітку, питанням є парковка. Чимало містян дістаються пляжу на власних автівках і, відповідно, мають їх десь залишати. Проте, чи буде в перспективі у них така можливість, невідомо.

«Та ділянка, на якій зазвичай паркуються машини, відведена під парково-заповідний фонд, де стоянки не передбачені як такі. Тому, в міру того, як буде розвиватися парк «Молодіжний», цілком можливо, що там взагалі не буде ніяких паркувальних місць. Це залежатиме від концепції розвитку парку і, відповідно, від втілення його», – прокоментував Василь Новачок.

Більше подробиць розмови – у сюжеті каналу «Наголос».

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS