Новини
Армія

У військкоматах Хмельниччини – 70% добровольців

Близько 70% чоловіків на Хмельниччині звертаються у військкомати добровільно. Про це повідомляється на сторінці Територіальна Оборона Хмельниччини у Фейсбуці.

Як зазначається, переважно це мешканці сіл і районних містечок. Мотивація різна – хтось планує військову кар’єру, а хтось хоче навчитись захищати країну і вже після місяця-двох на строковій службі – підписує контракт. Саме так було після осіннього призову. З Хмельниччини тоді пішли до війська 750 осіб і понад півсотні з них одразу підписали контракт на службу у Збройних силах.

Адже контрактники мають кращі умови служби, зарплату від десяти тисяч гривень, соціальні гарантії і це стимулює чоловіків служити згідно з контрактом та дає змогу вступити у військову академію. Однак за 30% чоловіків призовного віку, а це від 20 до 27 років, військовим комісарам доводиться «полювати».

За словами військового комісара Хмельницького обласного військового комісаріату Сергія Присяжнюка, основною проблемою є те, що призовники не розуміють, що нестимуть службу лише на мирній території, а не у зоні ведення бойових дій. Цього люди бояться і ховаються.

“Якщо хтось десь каже, що строковиків відправлятимуть на третю лінію в ООС (АТО), я запевняю – це брехня”, – заявив обласний військовий комісар.

Усі призовники Хмельниччини будуть призвані виключно через навчальні центри. Пройдуть там підготовку і лише тоді будуть відправлені в військові частини.

Нагадаємо, що з 1 квітня в Україні стартував весняний призов. До війська підуть служити майже 19 тисяч українців.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS