Новини
Кримінал

На Хмельниччині судитимуть колишнього сільського голову

На Хмельниччині постане перед судом колишній сільський голова, який відповідатиме за корупційні правопорушення. Про це повідомили у прокуратурі області.

“Встановлено, що, будучи сільським головою, підозрюваний вчинив ряд умисних протиправних дій, пов’язаних із зловживанням службовим становищем та службовим підробленням офіційних документів”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, задля отримання дозволу на початок будівельних та підготовчих  робіт з ремонту сільського будинку культури посадовець підробив декларацію про початок виконання будівельних робіт, внісши до неї неправдиві  відомості щодо особи, що здійснюватиме технічний нагляд.

Надалі, використовуючи службові повноваження всупереч інтересам служби та діючи в інтересах приватного підприємства, з яким укладено угоду про виконання будівельних робіт, зловмисник підписав та для оплати передав у бухгалтерію довідки про вартість та акти приймання виконаних робіт. При цьому йому було відомо, що фактичні обсяги ремонтних робіт у вказаних документах завищено.

На підставі платіжних доручень сільської ради підприємству зайво перераховано майже 155 тис грн бюджетних коштів.

Як повідомив заступник керівника Хмельницької місцевої прокуратури Віталій Довгань, наразі обвинувальний акт за ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) направлено для розгляду до Хмельницького міськрайонного суду.

Санкція ч. 2 ст. 364 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та штрафом від 8,5 до 17 тис грн.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS