Новини
Духовність

Предстоятель Православної Церкви України відвідає Хмельницький

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній прибуде з першосвятительським візитом на Хмельниччину 13 квітня, в суботу Похвали Пресвятої Богородиці.

У Хмельницькому Предстоятель Української Православної Церкви очолить урочисту Божественну літургію та молебень у храмі Всіх Святих Землі Української (вул. Тернопільська, 24). Про це повідомляє інформаційний вісник Хмельницької єпархії Української православної церкви (Православної церкви України)

Початок богослужінь – о 8.00 год.

Цього дня до храму буде привезено список (копію) чудотворної ікони Божої Матері «Милостива», написаної в монастирі Кікос (о. Кіпр).

Довідка: Автором Ікони Божої Матері, званої “Милостивою” (Кікською) вважається святий євангелист Лука. Назву свою “Кікотіса” вона отримала від гори Кікос, що на острові Кіпр. У місцевому монастирі, розташованому на горі, вона нині й зберігається. За переданням, перш ніж потрапити на острів Кіпр чудотворний образ Богородиці довго мандрував: спочатку знаходився в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім був перевезений до Константинополя, де залишався до часу Олексія Комніна (кінець XI – початок XII століття). На острів Кіпр ікону доставив старець Ісая, який отримав Божественне одкровення на виконання цієї місії. З моменту прибуття на острів ікона стала відома численними чудесами, що відбувалися навколо неї. Відтоді до обителі Богоматері Милостивої з усього світу стікаються люди з різними недугами і отримують зцілення за своєю вірою. У чудотворну силу святої ікони вірять не лише християни, але й іновірці, які часто звертаються до неї в бідах і хворобах.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS