У Хмельницькому презентували містичний трилер «Бурштин» | Поділля News
У Хмельницькому презентували містичний трилер «Бурштин»

Автор роману Василь Тибель підкреслює:  цей роман – не журналістське розслідування, а художній вимисел, оснований на зібраних по крихтах реальних історіях місцевих жителів.

«Поліщуки не дуже говіркі. Всі історії збиралися поступово під час розмов, інколи за чаркою. Трошки з журналістських розслідувань. Коли вже назбирав матеріал, сам роман я написав швидко – за три місяці», – розповідає Василь Тибель.

Події книги відбуваються на території Рівненської та Волинської областей. У романі п’ять основних та ще близько 20 другорядних героїв, чимало з яких є старателями.

Василь Тибель називає бурштин  випробування для жителів Полісся. Оскільки, на його думку, раптове багатство розбещує та піднімає з глибин душі найгірші риси характеру. Тому головна тема роману – не процес видобутку бурштину, а невміння людей побачити межу, яку вони переходять заради наживи.

«Це наче покарання боже. Їм дається багатство, яке лежить під ногами. Вони його і раніше бачили, топтали ногами, спалювали просто у грубках. Бо сприймали, як застиглу смолу. І тут раптом з’являються скупники, які дають за це грубі гроші, люди починають багатіти і це переходить у лихоманку. Вони знищують природу навколо себе, не думаючи про завтрашній день», – коментує письменник.

Водночас Василь Тибель не вважає ситуацію з бурштином лише типовою поліською проблемою.

«Якби бурштин знайшли, припустимо, на Хмельниччині, було б теж так. Коли держава не може врегулювати питання видобутку, існують ось такі перепади. Наче держава у державі. У кожного старателя є свій ствол. Весь цей бізнес кришують  силові структури».

Реальне у романі існує поряд з магічним. Василь Тибель каже: на Поліссі у кожному селі є свої знахарі та повір’я. А сам бурштин письменник називає містичним каменем, при погляді на який здається, ніби зазираєш у віки. При цьому енергетику бурштину письменник не може назвати сонячною.

За словами автора, перед презентацією роману у Рівному чимало примірників  скупила група незнайомих чоловіків. Згодом вони принесли йому книги на підпис. Чимало з книг призначалися для впливових в Україні осіб. Зокрема, з Генеральної прокуратури.

Роман «Бурштин» у 2017 році відзначений третьою премією міжнародного конкурсу «Коронація слова». Перемогу вважає надзвичайно важливою у своїй письменницькій кар’єрі. Оскільки в Україні саме така відзнака є основним критерієм для зацікавленості книгою видавництв.

Наразі «Бурштин» виданий харківським виданням «Фабула»  накладом 3050 примірників. За словами Василя Тибеля, фінал у книги обнадійливий. Тому що, на думку автора, навіть для  темних людей (старателів) має бути світло у кінці тунелю.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Чудовий настрій, масу позитивних емоцій та незабутні враження подарувала жителям Красилова та гостям міста неперевершена зірка української естради Ірина Федишин. Її концерти на підтримку партії «Українська стратегія Гройсмана» відбулися у Волочиську, Славуті, Старокостянтинові, Шепетівці, а четвергового вечора 18 липня Ірина співатиме у Кам’янці-Подільському. Співачка ділилася зі своїми шанувальниками найкращими піснями. Їх у репертуарі – чимало, […]

Галерея Масло вперше відкриває у Хмельницькому персональну виставку «Великий Інший» київського художника Юрія Сивирина. В експозиції представлена масштабна скульптура і три живописні серії автора ─ «Китобої», «Ціна усього» та «Пілат», що створені протягом 2017─2018 років. Виставка «Великий Інший» про появу нового тоталітарного мутанта – продукту пригнобленого несвідомого, що його випльовує в реальний світ віртуальна реальність. […]

У Кам’янці-Подільському археологи знайшли залишки трипільської культури IV тисячоліття до н.е. Про це повідомляється на сторінці  K-P Architectural-Archaeological Expedition у Фейсбуці. “Під час археологічного нагляду за протиаварійними роботами на мурі Північного дворику Кам’янецького замку було відкрито унікальні історичні нашарування. Розріз висотою 7 та шириною понад 10 м дав можливість простежити етапи освоєння даної території та […]