Хмельницький суд відмовив ОСББ у справі про знесення самочинної прибудови | Поділля News
Хмельницький суд відмовив ОСББ у справі про знесення самочинної прибудови

Хмельницький апеляційний суд не задовольнив апеляційну скаргу ОСББ обласного центру на рішення Хмельницького міськрайонного суду. Об’єднання просило задовольнити його позов і зобов’язати власника однієї із квартир будинку знести прибудову до неї.

go here Як повідомляє прес-служба суду, свій позов представники ОСББ обґрунтовували тим, що будівництво прибудови здійснено на земельній ділянці, яка є прибудинковою територією. Земельною ділянкою користуються власники квартир багатоквартирного житлового будинку, а ОСББ  згоди на будівництво прибудови не надавало. Однак, суд встановив, що об’єднання, яке висунуло свої претензії до відповідача, з’явилося лише 2008-го року, а від 2013-го має право власності на нерухоме майно. Право ж власності на квартиру відповідачі отримали на п’ять років раніше – 2003-го.

«Відмовляючи у позові, суд першої інстанції обґрунтовано виходив з того, що  на час приватизації квартири відповідачами у 2003 році вказана квартира мала прибудову та окремий вхід, позивачем не доведено факт будівництва прибудови до квартири відповідачами, а отже, факт порушення права позивача відповідачами» – йдеться у тексті постанови Хмельницького апеляційного суду.

Відповідачі надали документацію, що підтвердила існування прибудови ще у ХХ сторіччі. З матеріалів інвентаризаційної справи  щодо багатоквартирного будинку по вулиці Заводській в місті Хмельницькому суд встановив, що станом на червень 1963 року перший  поверх будинку містив прибудову розмірами 5,45 х 2,71 (2.76) метрів, яка фактично відповідає розмірам прибудови, наявність якої зафіксовано актом перевірки Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області квітня 2017 року.

«Отже, з урахуванням викладеного суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог про знесення самочинно збудованої прибудови, оскільки відповідачі є співвласниками багатоквартирного будинку та мають право користування прибудовою, яка зведена попереднім  власниками на земельній ділянці, яка надана для обслуговування багатоквартирного будинку» – відмовляючи у задоволенні скарги ОСББ, зазначив Хмельницький апеляційний суд.

go Читайте нас у  Телеграм source url  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Негода наробила лиха на Хмельниччині: вчора, 23 червня, на території області через грози, що супроводжувались сильними зливами до Служби порятунку почали надходити повідомлення про підтоплення приватних домогосподарств, вулиць, підвальних приміщень та доріг. Найбільше шкоди негода завдала містам Хмельницький та Кам’янець-Подільський, а також підрозділи залучалися тричі у Старосинявському та двічі у Теофіпольському районах. “Надзвичайники здійснюють відкачування […]

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області 17 червня виявила факт загибелі риби на водосховищі річки Случ на території Староостропільської сільської ради. Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці відомства. За попередньою інформацією, загибель риби сталась внаслідок різкого зниження рівня води через руйнування дамби водосховища. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області спільно з працівниками правоохоронних […]

З початку червня інспектори Хмельницького рибоохоронного патруля зафіксували 25 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Про це йдеться на сайті відомства. «Загалом, у порушників конфісковано 76 кг водних біоресурсів та 17 одиниць заборонених знарядь лову (сітні). Збитки, завдані рибним запасам, склали 703 грн», – повідомив керівник рибоохоронного патруля Андрій Полудняк. Повідомляється, що 3 червня […]