Новини
Економіка

На Хмельниччині 22 підприємці позбавили ліцензії через продаж алкоголю неповнолітнім

На початок травня 2019 року податківці виявили 221 порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Загальна сума штрафних санкцій – понад 3 мільйони гривень, повідомляють у фіскальній службі Хмельницької області.

Зокрема, виявили 22 випадки торгівлі тютюном та алкоголем без відповідних ліцензій – на суму 768 тисяч гривень, 142 випадки торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні – на суму 1,42 мільйона гривень, 9 випадків виробництва, зберігання, транспортування та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – на суму 206 тисяч гривень, 2 аналогічних випадки з тютюновими виробами – на суму 441 тисяча гривень, 3 випадки торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими ніж встановлені виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – на суму 30 тисяч гривень.

Зафіксовано також два випадки торгівлі алкоголем з використанням касового апарату, не зазначеному у ліцензії – на суму 20 тисяч гривень, ще у двох випадках торгівці зберігали підакцизний товар у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру – на суму 34 тисячі гривень. Ще два власники ліцензій оштрафовано на 34 тисячі гривень за несвоєчасне подання звіту чи подання недостовірних даних у звіті про обсяги виробництва чи обігу тютюну й алкоголю тощо.

Крім того, в області усе ще трапляються торгівці, які не гребують продавати тютюн та алкоголь неповнолітнім, хоч це й заборонено законом. Таких випадків продажу цьогоріч податківці виявили 22, у результаті чого до бюджету додатково надійде близько 150 тисяч гривень, накладених за це штрафних санкцій, до того ж 14 торгових точок позбавилися відповідних ліцензій.

Як зауважують фіскали, наразі в області ліцензії мають понад 4 тисячі закладів торгівлі. Понад 80 відсотків ліцензій видано підприємцям – фізособам, решту – юридичним особам.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS