У селі на Хмельниччині відбудують спортивний комплекс | Поділля News
Новини
Суспільство

У селі на Хмельниччині відбудують спортивний комплекс

  1. Відновлення занедбаних інфраструктурних об’єктів у маленьких селах та містечках надає потужний поштовх їх подальшому розвитку. Цей шанс з’явився у села Лісоводи, що на Городоччині. Місцевий напівзруйнований спорткомплекс взяв під опіку народний депутат Олександр Герега. 

На першому етапі відбудеться ремонт покрівлі. На наступному – капітальна реконструкція будівлі спорткомплексу зсередини. Кількасот дітей знову зможуть займатися різними видами спорту.

Дитячий спортивний комплекс у селі Лісоводи було побудовано ще на початку дев’яностих років минулого століття. З моменту його відкриття в 1993 році приміщення не знало жодного косметичного і капітального ремонту.

Тривалий час у будівлі спорткомплексу працювала дитячо-юнацька спортивна школа. Проте через реорганізацію в країні мережі ДЮСШ вона зникла. Приміщення передали на баланс у комунальну власність сільради. Проте заняття в спортивних секціях спорткомплексу в Лісоводах тривали до осені 2015 року. Волейболом, футболом, легкою атлетикою, шахами та настільним тенісом тут займалися майже 200 дітей. Неодноразово вихованці сільського спорткомплексу перемагали на районних, обласних та республіканських змаганнях з різних видів спорту.

Проте стан будівлі погіршувався з року в рік. Через недбальство місцевих чиновників в приміщенні засмітилася дощова каналізація, вода почала швидко протікати, руйнуючи дах і те, що всередині. Заняття з дітьми припинили. Застаріла система опалення демонструвала неефективність. Можливо, через це, на тлі зростання ціни на газ, місцеві чиновники не вигадали нічого кращого, ніж відключити на зиму опалення у спорткомплексі взагалі. Відтоді діти більше до занять не поверталися. Покинутий спорткомплекс продовжував руйнуватися. Але це нікого не цікавило.

На початку липня під час святкування Івана Купала селяни звернулися із проханням до кандидата в народні депутати України на №192 окрузі Олександра Гереги. Знаючи про те, що він разом зі своєю командою завжди підтримує молодь, яка прагне займатися спортом, й активно розбудовує спортивну інфраструктуру в невеликих населених пунктах Хмельницької області, батьки і діти попросили відремонтувати місцевий спортивний комплекс та відновити його роботу.

Олександра Герега пообіцяв допомогти. В офіційних висновках інженерів-конструкторів КНУБА зазначено, що «приміщення знаходиться у непридатному для експлуатації стані, проте підлягає ремонту, після якого зможе експлуатуватися в повному обсязі».

Тому реконструкцію було вирішено розділити на декілька етапів. Вже в цьому році – в рамках першого етапу – буде повністю замінена стара дірява покрівля на нову з сучасних будматеріалів.

На другому етапі реконструкції, кошторис якої ще зараз прораховується, передбачається заміна системи комунікацій, електрики, внутрішнього оздоблення. Перш за все, спорткомплексу необхідна енергоощадна система опалення, адже площа спортзалу дуже велика, й її обігрів обійдеться місцевому бюджету в значну «копієчку». Знадобляться також дитячі роздягальні й тренерські кімнати. Ще треба буде придбати сучасне спортивне обладнання та інвентар.

Проте селяни понад усе мріють, щоб їхні діти мали можливість повноцінно займатись спортом. А мрії повинні здійснюватися!

Крім того, Лісоводи розташовані на відстані всього шести кілометрів від міста Городок. Тобто, при розумному плануванні спортивних секцій можна буде залучити сюди дітей з райцентру та навколишніх сіл. Також це зручне розташування чудово може вирішити проблему з тренерським складом.

За словами фахівців, після повної реконструкції спорткомплексу діти знову зможуть тут займатися волейболом, футболом, легкою атлетикою, а ще настільним тенісом та шахами. До речі, колись Лісоводи славилися саме своїми шахістами, які перемагали суперників на виїзних змаганнях.

Зараз в місцевій школі навчається понад 260 дітей.  В найближчих планах вона має стати опорною, тобто, кількість учнів в ній значно збільшиться. Уроків фізкультури їм буде точно замало. Зважаючи на це, відновлення спортивного комплексу в Лісоводах може дати реальний поштовх спортивному майбутньому села та появі нових професійних спортсменів на теренах України.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS