Новини
Культура

На території Старого замку у Кам’янці-Подільському розпочалися розкопки

У Кам’янці-Подільському на території Старого замку розпочалися розкопки. Як повідомили у міській раді, роботи проводяться на місці розташування церкви Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ ст. В минулому році було частково розкрито фундаменти церкви та костелу св. Станіслава (кін. XVI – поч. ХІХ ст.), виявлено сенсаційні знахідки.

Як повідомляють в Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику, розкопки тривають згідно з договором між музеєм та державним підприємством «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології Національної Академії Наук України. Роботи проводяться під керівництвом старшого наукового співробітника давньоруської та середньовічної археології Інституту Археології НАН України, кандидата історичних наук, члена ICOMOS Лариси Виногродської. Від музею у роботах бере участь завідувач сектору «Музей старожитностей» Петро Болтанюк.

Зазначимо, Церква Покрови Богородиці побудована у ХІV ст. В описі замку 1494 р. церква згадується, як дерев’яна із дзвіницею та двома дзвонами. У 1672 році була розібрана для перебудови в кам’яну. За переказами в ній були поховані князі Коріатовичі – Юрій та Олександр.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS