На Хмельниччині мисливці виростили та випустили у дику природу понад три сотні фазанів | Поділля News
Новини
Суспільство

На Хмельниччині мисливці виростили та випустили у дику природу понад 300 фазанів

Ізяславські мисливці виростили та випустили у дику природу понад три сотні фазанів. Про це повідомляється на сайті РДА.

Не тільки полювання, але й опіка місцевої фауни є пріоритетним напрямок у діяльності Ізяславського районного товариства мисливців та рибалок.

“Мисливець не той, хто уміє цілити з рушниці. Мисливець той, хто любить природу і робить для довкілля корисні добрі справи”, – каже голова Ізяславської районного осередку УТМР Олександр Данілін. Серед таких добрих справ (а їх чимало в роботі ізяславських мисливців) – випуск і розселення фазанів у дикій природі.

Кілька років тому мисливці Ізяславської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок спільно із окремими приватними підприємцями Ізяславського району розпочали роботу із вирощення та вселення у дику природу  мисливських угідь Ізяславської районної організації УТМР фазанів.

Для розведення поголів’я фазанів збудували спеціальні вольєри для вирощування та утримання фазана. В Лютарській первинній організації УТМР мисливець-приватний підприємець Андрій Федорчук збудував вольєр на 300 голів, а мисливець Білогородської первинної організації УТМР Анатолій Фролов –  на 50голів. Активну допомогу у облаштуванні вольєрів та вирощуванню фазанів надавали мисливці Петро Гончарук, Володимир Жулінський, Руслан Федорчук, Богдан Федорчук, Дмитро Фролов.

Фазани пристосовані до життя у наших лісах, адже витримують температуру до -40 градусів за умови наявності корму. Самці мають красиве яскраве забарвлення, на другому році життя в них виростає довгий хвіст. Пір’я самок сірого кольору. Це, пояснюють мисливці, щоб вона могла заховатися в заростях і висидіти яйця.

Сьогодні мисливці Ізяславської районної організації УТМР уже мають чим пишатися:  у 2018-2019 роках вони виростили та випустили 301 фазана на загальну суму 60200 грн.в мисливські угіддя.

В дику природу вселено: Лютарська первинна організація УТМР – жовтень 2018 року – 70 голів фазана, травень 2019року – 50 голів; Христівська первинна організація УТМР в серпні 2018 року– 80 голів; Двірецька первинна організація УТМР – в жовтні 2018року– 17 голів, в березні 2019року– 19 голів; Радошівська первинна організація УТМР в травні 2019року–30 голів; М’якотівська первинна організація УТМР в квітні 2018року  – 20 голів; Білогородська первинна організація УТМР в травні 2019року- 15 голів. Всього

Олександр Данілін каже, що до кінця 2019 року планується вселити в дику природу мисливських угідь району ще 200 особин фазана на загальну суму 40 000 грн.

«Випустивши фазанів, мисливці не полишають птахів напризволяще: вони оберігають їх від браконьєрів, лисиць, бродячих собак та котів, підгодовують у холодну осінь, зиму та весну. Птахи вижили і вивели потомство!» – зазначив Олександр Євгенович.

Завдяки унікальним природним ресурсам і хорошому клімату, багатим лісовим  ресурсам на Ізяславщині є всі необхідні умови для вирощування й розведення фазанів. Мисливці переконались, що за людської підтримки птахам не страшні дощі та сніги, хижаки. Головне для фазана, аби були вода та дерева — вночі ховатись від хижаків. Полювання на диво-птахів, поки вони ще не адаптувались на Ізяславщині, заборонене.

Завдяки мисливцям незабаром ліси Ізяславщини можуть стати справжнім пташиним царством. Це чудовий приклад того, як любов до природи рідного краю спонукає діяти, щоб наша земля була не просто словом, а землею квітучою для наших дітей, для посмішок, для всього того, що ми створюємо.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS