Новини
Армія

Вулиці Хмельницького патрулюватимуть озброєні нацгвардійці

Вулиці Хмельницького патрулюватимуть військовослужбовці частини 3053 Національної гвардії України. Про це повідомляється на сторінці підрозділу у Фейсбуці.

“Сьогодні, 2 серпня, військовослужбовці строкової служби весняного призову І-2019 року приступили до самостійного несення бойової служби”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що самостійному несенню бойової служби передувало кілька етапів теоретичної та практичної підготовки молодого поповнення, де було проведено комплекс заходів щодо їх розподілу, розміщення по підрозділах, навчання та стажування. Також для військових провели вступні інструктажі з дотримання заходів безпеки на заняттях та під час виконання службово-бойових завдань. 

“Були вивчені морально-ділові якості солдатів та спроможність нести службу з охорони громадського порядку й виконувати бойові завдання у складі варт з конвоювання та охорони підсудних та осіб взятих під варту”, – додають у частині.

Згідно з інформацією на сайті МВС, під час патрулювання гвардійці екіпіруватимуться та озброюватимуться відповідно до Закону України «Про Національну гвардію України» – а саме спецзасобами та штатною зброєю. Також, військові матимуть при собі планшетні пристрої, підключені до інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України». Це дасть змогу в режимі «онлайн» слідкувати за оперативною обстановкою в районі виконання завдань. Гвардійські патрулі залучатимуться у ті райони міста, де обстановка більш напружена.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 13 Закону України «Про Національну гвардію України» військовослужбовці Нацгвардії України під час залучення до виконання завдань з охорони громадського порядку мають право здійснювати превентивні та поліцейські заходи примусу відповідно до Закону України «Про Національну поліцію». Зокрема, у статті 31 закону передбачений такий перелік превентивних заходів:

 • перевірка документів особи;
 • опитування особи;
 • поверхнева перевірка і огляд;
 • зупинення транспортного засобу;
 • вимога залишити місце і обмеження доступу до визначеної території;
 • обмеження пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;
 • проникнення до житла чи іншого володіння особи;
 • перевірка дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
 • -застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису;
 • перевірка дотримання обмежень, установлених законом стосовно осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб;
 • поліцейське піклування.

У міністерстві підкреслюють, що, керуючись ст. 12 п. 2 закону про Нацгвардію, самостійні патрулі гвардійців на вулицях населених пунктів країни покликані забезпечувати охорону життя, прав, свобод і законних інтересів громадян і держави від злочинних та інших протиправних посягань. 

Також у повідомленні зазначається, що самостійні патрулі Нацгвардії діють у координації з Національною поліцією, «тому всі побоювання громадян щодо перевищення прав гвардійцями – абсолютно безпідставні». 

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS