Новини
Події

Російські спецслужби завербували мешканця Хмельниччини під час перетину кордону

Контррозвідники СБУ викрили “завербованого” російськими спецслужбами мешканця Хмельниччини. Про це повідомляє прес-служба правоохоронців.

Оперативники встановили, що у травні 2019 року під час перетину державного кордону на КПП «Новоазовськ» мешканця Хмельниччини затримали представники Прикордонної служби ФСБ РФ. Погрожуючи кримінальним переслідуванням за надумані правопорушення, представники іноземної спецслужби змусили чоловіка погодитися на конфіденційне співробітництво.

“Чоловік під тиском підписав згоду на співпрацю з органами ФСБ РФ, отримав псевдонім та інструкції. Зв’язок з куратором мав підтримувати через телефонний додаток. Йому наказали збирати персональну та службову інформацію про співробітників Управління СБУ у Хмельницькій області та про місця дислокації військових об’єктів у регіоні”, – розповіли в СБУ.

Повернувшись додому, чоловік проігнорував завдання, звернувся до СБУ і детально розповів про всі обставини свого вербування й отримані доручення.

Хмельницький міськрайонний суд врахував те, що громадянин України не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та отримане завдання, і звільнив його від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

СБУ вкотре попереджає, що у поле зору спецслужб РФ може потрапити будь-який український громадянин і закликає утриматись від поїздок до країни-агресора.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS