Новини
Армія

Двадцять водолазів ЗСУ завершили навчання в Кам’янці-Подільському

Сьогодні, 10 жовтня, у Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, завершився курс підготовки фахівців за спеціальністю «Водолаз ІІІ класу».

Двадцятьом слухачам, які впродовж шести тижнів проходили теоретичну і практичну підготовку, після успішного складання іспитів було присвоєно кваліфікацію «Водолаз» та урочисто вручено свідоцтва загальнодержавного зразка та особисті книжки водолаза.

Це вже не перший випуск фахівців-водолазів, який проходить на базі Центру розмінування. З 2013 року навчання у нас пройшло близько 300 осіб. Маємо чудовий водолазний комплекс із сучасними класами та спеціальним озером, що дозволяє проводити водолазні спуски та імітувати в реальних умовах позаштатні ситуації, які можуть виникнути з водолазом під час інженерно-технічних та аварійно-рятувальних робіт, – повідомив начальник Центру полковник Володимир Родіков.

До послуг майбутніх водолазів найсучасніша навчально-матеріальна база і найголовніше – висококваліфіковані інструктори з багатим професійним та бойовим досвідом.

Як правило, перші тижні курсу ми присвячуємо теоретичній підготовці. Ця фаза підготовки передбачає опанування військовослужбовцями знань з організації водолазних спусків, вивчення типового сучасного водолазного спорядження та засобів забезпечення, яке перебуває на озброєнні в військових частинах. Окрім того, слухачі навчаються правилам зберігання, перевірки, підготовки, виявлення та усунення можливих несправностей водолазного спорядження.

Вони вивчають способи виконання типових водолазних робіт, фізичні та фізіологічні особливості водолазних спусків, техніку безпеки під час виконання водолазних робіт та способи надання допомоги водолазам у аварійних ситуаціях, – каже командир загону водолазної підготовки підполковник Іван Коваль.

Начальник відділення водолазної підготовки загону водолазної підготовки Центру капітан Володимир Гуска зокрема підкреслив, що лише успішно складений іспит із теоретії стає для слухача допуском до наступної фази підготовки – практичних водолазних спусків.

Занурення під воду проводимо як на озері Центру, так і на різних ділянках річки Дністер, у будь яку пору року, в день і вночі. Це дозволяє слухачам набувати необхідної фізичної та психологічної витривалості, а також функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем, стійкості до перепадів температури, – пояснив Володимир Гуска.

Таким чином, інтенсивність та якість навчального процессу в Центрі розмінування дозволяє готувати професійних водолазних фахівців, які спроможні виконувати складні завдання під водою.

Автор: Тетяна Правдива

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS