Новини
Офіційно

Незабаром на Хмельниччині заборонять ловити рибу

Осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах стартує у Хмельницькій області з 1 листопада і триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту 2020 року.

Зимувальна яма – це природне заглиблення у водоймі, де скупчується риба в холодний період. У річках вони розташовуються у найглибших місцях із уповільненою течією. В інших водоймах, як правило, – у зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел.

З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період Управлінням Держрибагентства у Хмельницькій області видано наказ про заборону на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Також Хмельницький рибоохоронний патруль створив інтерактивну карту зимувальних ям на період 2019-2020 рр.

«Риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу», – коментує в.о. начальника Управління Олег Атаманчук.

У випадку порушення заборони на вилов риби у зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад, за судака звичайного доведеться сплатити 510 грн, сома — 425 грн, щуку — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, ляща — 170 грн, лина — 119 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, підуста — 34 грн, плоскирки — 34 грн, карася сріблястого– 17 грн тощо.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про осінньо-зимову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (068) 384-98-10.

Нагадуємо, зимова риболовля потребує дотримання правил безпеки:
  • не пробивайте поруч багато лунок;
  • не збирайтеся великими групами на одному місці;
  • не пробивайте лунки на переправах;
  • не ловіть рибу занадто далеко від берега;
  • завжди майте під рукою міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів;
  • тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS