Велика чистка: на Хмельниччині скоротять понад 30% чиновників | Поділля News
Новини
Політика

Велика чистка: на Хмельниччині скоротять понад 30% чиновників

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет оголосив про безпрецедентне скорочення – до кінця року роботу втратять 18 449 чиновників. Це 8% усіх державних службовців. Як інформує LIGA.net, усі “скорочені” – це співробітники районних державних адміністрацій (РДА).  У рамках реформи на Хмельниччині скоротять 31,59% чиновників. 

За словами Дубілета, логіка оптимізації – позбутися від дублюючих, застарілих, неефективних функцій або перенести деяких з них на вищий рівень – обласні державні адміністрації, територіальні органи центральних гілок влади і навіть Києва.

Найбільше чиновників скоротять в Черкаській і Одеській областях – майже 40%, трохи менше в Київській – 37,9. Найкращі шанси зберегти роботу у чиновників Чернігівської районної держадміністрації, де звільнять тільки кожного четвертого.

Зараз в апараті РДА працюють мінімум 18 осіб. Туди входять голова РДА, його заступники, фахівці, відділи та сектори (відмінності між останніми двома незначні). Згідно з чинною постановою Кабміну, в відділі має бути не менше трьох людей, а в секторі – не менше двох.

Кабмін пропонує переглянути дані норми: вирівняти відділи та сектори по мінімальному числу співробітників, а мінімальна кількість співробітників апарату зменшити з 18 до 13.

Для цього пропонується об’єднати нинішні чотири сектори, які є в кожної РДА, в два:

1) сектор управління персоналом об’єднати з сектором документообігу;

2) сектор правової роботи об’єднати з уповноваженим з питань запобігання корупції.

Крім того, планується об’єднати в одну посаду функції фахівця режимно-секретної роботи та фахівця мобілізаційної роботи. Також будуть ліквідовані управління агропромислового комплексу, взаємодії з громадськістю, економічного розвитку і торгівлі, туризму і курортів та охорони здоров’я. Чотири підрозділи – житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, інфраструктури, екології – планується об’єднати в одне. В його назві також буде фігурувати енергетика.

У коментарі LIGA.net Дубілет повідомив, що процес скорочення вже почався і триватиме весь листопад. Всіх співробітників попередять про звільнення за два місяці, виплатять всю компенсацію, в тому числі за невикористану відпустку, і допоможуть знайти роботу.

«Разом зі Службою Зайнятості ми працюємо над тим, щоб знайти кожному держслужбовцю нову роботу, навіть до моменту звільнення. Кожен буде супроводжувати кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування», – запевнив Дубілет.

Нагадаємо, згідно з перспективним планом, на території Хмельницької області має бути створено 62 ОТГ. 

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter