Дві будівельні фірми на Хмельниччині програли суд і сплатять 136 тис. грн штрафу | Поділля News
Новини
Економіка

Дві будівельні фірми на Хмельниччині програли суд і сплатять 136 тис. грн штрафу

На Хмельниччині дві будівельні фірми оштрафували на 136 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії. Як розповіли в антимонопольному комітеті, Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду залишив без задоволення касаційну скаргу ПАТ «Об’єднання «Прогрес» та ПФ «Діта». 

Як повідомлялось раніше, ще у квітні 2018 року Відділення оштрафувало ПрАТ «Об’єднання «Прогрес» (м. Славута) та ПФ «Діта» (м. Хмельницький) загалом на 136 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії шляхом спотворення результатів торгів.

“Суб’єкти господарювання у вересні-жовтні 2016 року узгодили дії під час проведення Сатанівською селищною радою процедури відкритих торгів із закупівлі робіт: «Будівництво спортивного комплексу на території школи по вул.Б. Хмельницького, 44 в смт. Сатанів Городоцького району Хмельницької області»”, – розповідають антимонопольники.

Не погодившись з рішенням, фірми звернулись до Господарського суду Хмельницької області з позовом про визнання недійсним рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу.

Рішенням Господарського суду Хмельницької області від 14 травня 2019 року у задоволенні позову було відмовлено. Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 10 липня 2019 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.

10 жовтня 2019 року Верховний Суд України залишив рішення Господарського суду Хмельницької області та постанову Північно-західного апеляційного господарського суду без змін, а касаційну скаргу ПрАТ «Об’єднання «Прогрес» та ПФ «Діта» – без задоволення.

За інформацією сайту “Є”, засновником (з часткою понад 89%) та кінцевим бенефіціарним власником приватного акціонерного товариства «Об’єднання «Прогрес» є Артур Фрідман, депутат Хмельницької обласної ради. А приватна фірма «Діта» належить Михайлу Кіперману, який був депутатом Хмельницької міської ради.

Фірма Фрідмана, за даними аналітичної системи «YouControl», бере участь у державних закупівлях із 2009 року. Найбільше тендерів (на суму майже 55 мільйонів гривень) підприємство виграло в 2016 році.

«Діта» Кіпермана також бере участь у держзакуівлях із 2009 року. Та найбільше підрядів отримала в 2017 році – на суму понад 94 мільйони гривень.

Нагадаємо, антимонопольники Хмельниччини прозвітували про минулорічні досягнення.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter