Ринок землі в Україні: як голосували нардепи від Хмельниччини | Поділля News
Новини
Політика

Ринок землі в Україні: як голосували нардепи від Хмельниччини

Верховна Рада учора, 13 листопада, проголосувала в першому читанні за законопроєкт 2178-10, що скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Це рішення підтримали 240 депутатів. «За» голосувала більшість членів фракції «Слуга народу» та окремі позафракційні депутати.

Як пише сайт “Є”, згідно з даними поіменного голосування на сайті Верховної Ради, представники пропрезиденської фракції «Слуга народу», а саме Микола Стефанчук, Денис Монастирський, Ігор Марчук, Олена Копанчук, Юрій Заславський, Володимир Ватрас – натиснули на кнопки «за». Був відсутній під час голосування Олексій Жмеренецький. Позафракційний Сергій Лабазюк – не голосував. Утрималися Олександр Герега та Віктор Бондар з депутатської групи «За майбутнє».

Напередодні Україною прокотилися акції протесту проти цього законопроекту.

“Впевнений, що сьогодні не є на часі продаж землі. Президент мусить розуміти, що він обіцяв, як ішов на вибори, що буде чути народ, а народ проти”, – коментував Першому Подільському депутат обласної ради Андрій Шутяк.

Політтехнолог Ярослав Макітра каже, політичні сили, які зараз не при владі (“Голос”, “Європейська солідарність”), раніше теж підтримували ринок землі. Але тепер їхній голос додаватиме бали їхні опонентам, тож вони вирішили не голосувати 

Згідно з пояснювальною запискою, проєкт закону передбачає з 1 жовтня 2020 скасування заборони на продаж землі. У законопроекті прописано, що купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України. Юридичні особи, кінцевими власниками яких є іноземці і які орендують землю в Україні більше трьох років, також зможуть її придбати з 1 жовтня 2020 року. Ті іноземні компанії, які не займались обробітком землі в Україні мінімум три роки, зможуть отримати право придбавати землю з 1 січня 2024 року.Також передбачене переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter