Новини
Армія

Авіаційна бригада з Хмельниччини знову стала кращою в Україні

Бригада тактичної авіації імені Петра Франка, яка дислокується у Старокостянтинові, вчергове підтвердила свій високий професійний рівень. За підсумками року вона були визнана кращою авіаційною бригадою Повітряних Сил Збройних Сил України. Протягом року авіатори постійно підтримували та удосконалювали льотні навички. За рік у бригаді проведено 82 льотні зміни, середній наліт складає більше 28 годин.

В активі бригади – польоти вдень та вночі у простих та складних метеорологічних умовах, польоти при встановленому мінімумі погоди в зоні пілотажу та за маршрутами. Досвідчені екіпажі бригади відпрацьовували польоти парами на малих та гранично малих висотах та виконували вправи з бойового застосування на авіаційному полігоні.

Свій високий професійний рівень льотні екіпажі бригади підтвердили і під час виконання завдань на стратегічних командно-штабних навчаннях «Козацька воля-2019» та міжнародних навчаннях «СІ БРИЗ 2019». Авіатори успішно виконали усі поставлені завдання з підтримки підрозділів ДШВ та механізованих бригад під час спільних навчань на загальновійськових полігонах.

Варто зазначити, що екіпаж бригади представляв Повітряні Сили Збройних Сил України на міжнародному авіа-шоу «АЕРОБАЛТІК 2019» у Польщі. Присутність потужного СУ-24М з бортовим номером «08», що пройшов ремонт і модернізацію на заводі «НАРП», пілотований командиром бригади військовим льотчиком 1 класу полковником Євгеном Булациком на летовищі міста Гдиня викликав величезний інтерес у польських глядачів і гостей міста. Вперше літак подібного типу брав участь в авіа-шоу.

Після тривалої перерви у понад 20 років в бригаді проводяться контрольні випробування уніфікованого підвісного агрегату заправки  «УПАЗ» для  здійснення дозаправки у повітрі. Під час випробувань на першому етапі екіпаж літака-заправник успішно стикувався з літаком СУ-24М.

В подальшому сплановано і будуть відпрацьовуватись польоти цих екіпажів з практичною частиною випробувань – дозаправкою пальним від літака-заправника. А після завершення випробувань і решта льотних екіпажів бригади долучаться до виконання вправи з дозаправлення в повітрі.

В бригаді постійно проводиться робота по підготовці і по практичному навчанні курсантів льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил Збройних Сил України.

Високий рівень бригади – це кропітка, чітка, професійна і відповідальна робота льотного та інженерно-авіаційного складу, усіх підрозділів та служби частини. Якісно та на високому рівні утримується інфраструктура аеродрому. Автомобільна та спеціальна техніка, засоби зв’язку та радіотехнічного забезпечення польотів завжди готові до забезпечення польотів.

Окрім того, за підсумками року визнані кращими у Повітряних Силах озброєння бригади, інженерно-авіаційна служба розвідувальної ескадрильї, обслуга обслуговування висотного спорядження та підрозділ охорони.

Високий рівень бригади тактичної авіації імені Петра Франка підтримали і військовослужбовці, які виконували бойові завдання з забезпечення територіальної цілісності держави у складі підрозділів морської піхоти та ДШВ в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Наша бригада – це добре налагоджений військовий механізм, де від вміння та фахової підготовки кожного військовослужбовця залежить загальний результат. Саме завдяки особовому складу ми досягли певного успіху. Ми не плануємо зупинятись на досягнутому і рухаємось вперед, – зазначив командир бригади полковник Євген Булацик.

Сергій Жмурко. Фото автора.

#АрміяInform_Хмельницький.

Читайте також: На Хмельниччині на військовий аеродром прибули нові охоронці

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter