Новини
Події

На Хмельниччині рибоохоронці вилучили майже 400 кг риби

Упродовж грудня у порушників вилучили 366 кг незаконно добутої риби. Про це повідомляє прес-служба Хмельницького рибоохоронного патруля.

“У період з 1 по 31 грудня 2019 року державними інспекторами Хмельницького рибоохоронного патруля проведено 59 рибоохоронних рейдів та викрито 56 порушень природоохоронного законодавства, з яких 12 – грубі. Також складено 13 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та 18 – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Крім цього, оформлено 13 актів виявлення та вилучення безгосподарського майна”, – повідомляють рибоохоронці.

Зазначається, що за цей період на порушників накладено штрафів на суму 1 105 грн. Збитки, завдані рибному господарству, склали 6 171 грн.

Крім цього, 22 адміністративні справи передали до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Наприклад, 11 грудня 2019 року рибпатрульні Хмельниччини виявили два грубих порушення правил рибальства. Місцеві мешканці здійснювали незаконний вилов раків у період заборони. Це сталось на водоймі-охолоджувачі Хмельницької АЕС, поблизу м. Нетішин Славутського району. Збитки, завдані водним біоресурсам, становлять 714 грн та 459 грн відповідно.

А вже 23 грудня рейдова група зафіксувала аналогічне порушення. Інцидент стався на кар’єрі Стариця-1, поблизу м. Нетішин Славутського району. У громадян вилучено 4 сітки та водні біоресурси (21 екз. плітки та 2 екз. ляща). Завдано збитків у розмірі 2 125 грн.

На осіб складено адмінпротоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено. Матеріали справи готуються для передачі до Нетішинського міського суду.

Також впродовж місяця державні інспектори регулярно виявляли продаж водних біоресурсів без документів на ринках області. Із порушеннями торгували у смт Сатанів, смт Стара Синява, смт Летичів, м. Кам’янець-Подільський, м. Нетішин та м. Хмельницький.

На всіх порушників складені протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 88-1 КУпАП. Матеріали справ готуються для передачі до судів за місцем скоєння правопорушення.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter